У новому році дивіденди оподатковуватимуть по-новому

16:10 29 грудня 2016 р.

Якщо наприкінці року ви виплачуєте дивіденди з прибутку, то податки будете сплачувати за тими нормами, які діють на момент підписання протоколу зборів засновників. І не має значення, за які роки виплачують ці дивіденди.

Про це 28 грудня, у відеопроекті «Бухгалтерська правда» , який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Західна консалтингова група» Мар’яна Кавин.

Вона нагадала, що коли говорять про виплату дивідендів, то мова йде про виплату заробленого за попередні роки прибутку. Якщо його немає, то логічно вважати, що й дивідендів немає. Але в статті 57 Податкового кодексу є згадка, що якщо немає нерозподіленого прибутку, дивіденди все одно треба  виплачувати.

- Підставою для розподілу і виплати дивідендів є протокол зборів засновників. Якщо цей протокол датується 27 грудня, то треба зважати на всі правила оподаткування, які діють на 27 грудня. Але це означає, що є не тільки протокол, але й ви у себе в бухоліку зробили проведення: дебет – 44, кредит – 67. І на 1 січня, якщо навіть виплат не було, ви маєте зайти з сальдо по 67 рахунку. Але  беріть до уваги ті податки, які є на 27 грудня, - пояснює Мар’яна Кавин.

Наразі при виплати дивідендів фізичним особам правила оподаткування залежать від того, ким є той, хто нараховує дивіденди.

- Якщо він є загальносистемник, і він нараховує дивіденди фізичним особам, то тут ставка 5 відсотків. Якщо ж емітентом є платник єдиного податку, то ставка – 18 відсотків. І завжди, там де платиться ПДФО, там же й платиться військовий збір, - розказує експерт.

Але з наступного року нас очікують зміни. Так, пункт 5 закону №1732 від 15 листопада 2016 року, передбачає, що для загальносистемників ставка залишиться такою, як і була – 5 відсотків. А ось для єдиноподатників роблять 50 відсотків від загальної ставки.

Але наразі цей закон ще не опублікований.

Мар’яна Кавин зауважила, що прибутки за 2016 будуть підраховані пізніше. Але дивіденди можуть виплачуватися й не за цілий рік, а, наприклад, за 9 місяців.

Якщо ж засновники юридичні особи, то тут нічого у оподаткуванні не змінилося.

Довідка
«Бухгалтерська правда» - спільний проект Західної консалтингової групи і Львівського прес-клубу.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:24 27 січня 2021 р.

Оборонний завод у Львові: не можуть ані завантажити, ані погасити борги

Сьогодні, 27 січня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулася робоча зустріч з керівництвом ДП «ЛДЗ «ЛОРТА» та представниками профспілки підприємства. Розглянули ситуацію щодо роботи заводу.

Рубрика: Економіка

19:48 27 січня 2021 р.

Будівництво Північної об’їзної Львова: у Кам’янка-Бузькому районі викупили всі ділянки

Для будівництва Північної об’їзної Львова у власників викупили 16 земельних ділянок на території Жовківського, Кам’янка-Бузького та Яворівського району із 52 запланованих.

Рубрика: Економіка

19:10 27 січня 2021 р.

Трудовим мігрантам обіцяють гроші на власну справу

Сьогодні, 27 січня, на черговому засіданні Уряд схвалив проект закону щодо запровадження системи стимулюючих заходів для громадян, які працювали за кордоном та повернулися в Україну, спрямованих на підтримку їх підприємницької діяльності.

Рубрика: Економіка

14:26 27 січня 2021 р.

Турки побудують на Сколівщині вітрову електростанцію

Турецька компанія “Атлас Глобал Енерджі” втілює у Сколівському районі проект з будівництва вітрової електростанції загальною потужністю 60МВт. Ввести в експлуатацію ВЕС планують у серпні 2022 року. Вироблену електроенергію реалізовуватимуть в загальну мережу за "зеленим" тарифом.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу