У Львові збудують сміттєпереробний завод, який не вирішить проблему ТПВ

19:08 10 квітня 2020 р.

Отримання і відкриття технічних пропозицій від учасників другого етапу тендеру з будівництва механіко-біологічного комплексу переробки відходів відбулося у Львові 9 квітня.

Через карантин у зв'язку з пандемією Covid-19 Європейський Банк Реконструкції і Розвитку дозволив подавати всю документацію в електронному варіанті. 

"Так ЛКП «Зелене місто» отримало технічні пропозиції від чотирьох учасників:

- компанія Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина);

- компанія Control Process S.A. з Польщі;

- консорціум із двох фірм — WTT (Нідерланди) та Axis (Литва);

- консорціум із двох фірм — MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина).

Кожна з цих компаній вже реалізувала як мінімум 4 подібних проєкти у світі. Члени тендерного комітету спільно з консультантом вивчають подані заявки. Результати надсилають на розгляд у ЄБРР (банк-партнер у Європі). Далі — фінальний етап, а саме цінові пропозиції та визначення переможця, який почне будівництво. Зараз на Пластовій вже проводять підготовчі роботи. Підрядник отримає готову до будівництва ділянку. Тендери на такі великі проєкти не відіграються за 2 тижні. Як бачите, це вимагає часу і терпіння. Але вже точно відомо, що сучасний, безпечний сміттєпереробний завод у Львові буде!", — зазначив мер Львова Андрій Садовий на своїй Facebook-сторінці.

Пресслужба ЛМР нагадує, що завод, який мають намір збудувати у Львові, буде працювати за технологією механіко-біологічної переробки. Поняття «механічна переробка» означає відсортовування відходів з допомогою спеціального автоматизованого обладнання, а також частково деякі процеси проводитимуть вручну. Цей етап важливий для того, щоб розділити вторинну сировину (скло, метали, полімери, макулатура, тетрапак), з якої згодом формуватимуть товарні партії та відправлятимуть на переробні підприємства. А органічні відходи компостуватимуть. Механіко-біологічна переробка дозволить відокремлювати відходи, які можна переробити знову.

Частка залишкових відходів у цьому комплексі становитиме не менше 30%. Головне завдання заводу з механіко-біологічної переробки — зменшити об’єм залишкового сміття, яке так чи інакше підлягає утилізації шляхом захоронення. Проте це будуть вже перероблені і спресовані відходи, а не у змішаному вигляді, як це є зараз. Окрім того, закон України «Про відходи» передбачає, що з 1 січня 2018 року всі відходи мають бути перероблені перед тим, як потрапити на захоронення.

Для додаткових гарантій консультувати та наглядати за будівельними, екологічними нормами та фінансовими витратами будуть європейські фахівці від ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, які й фінансують проект.

Новий завод буде розрахований на потужність, яка забезпечить потреби міста — це 240 тисяч тонн відходів на рік при двозмінній роботі. Окрім того, проект передбачає можливість модернізації у випадку збільшення навантаження, або введення на заводі додаткової третьої зміни

Про це повідомила пресслужба ЛМР.

Як відомо, екологи вважають завод механіко-біологічної переробки сміття застарілою технологією, яка ще й залишатиме не менше 30% твердих побутових відходів для захоронення. А якісного полігону ТПВ на Львівщині немає і територій для нього - також. Про це неодноразово писав "Щоденний Львів". 

Нагадаємо, суд призупинив проєктування сміттєзаводу у Львові. Але "Зелене місто" продовжує роботи.

До теми

19:24 26 жовтня 2020 р.

Пасічникам Львівщини скерували майже 10 млн грн дотації за бджолосім’ї

Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», у 2020 році з державного бюджету передбачено дотацію для пасічників, які утримують понад 10 бджолосімей.

Рубрика: Економіка

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу