У Львові штучно створюють конфлікти між експертами і урбаністами та свідомо доводять до аварійного стану будівлі

13:53 4 жовтня 2020 р.

Фото до новини


Фото: Львівський пресклуб

Коли в ЛМР хочуть надати черговий дозвіл на будівництво в центральній частині міста, то навмисно створюють конфліт між охоронцями історичного середовища і фахівцями, що відстоюють «розвиток міста».


Відео: Львівський пресклуб

- В очах багатьох львів’ян це виглядає як битва ретроградів і прогресивних будівельників. Не важко здогадатися, на чиєму боці будуть їхні симпатії,  – розповів Іван Щурко, архітектор, громадський діяч, голова Академічного католицького товариства “Обнова”, голова Львівської обласної організації УГП.

Про це пише DailyLviv.

На його думку, у центрі  Львова є кілька прикладів сучасного будівництва, коли новобуд чудово вписується в ансамбль старовинних будинків і вдало доповнює історичне середовище.

- Але це, на жаль, завжди - ініціатива інвестора і робота його фахівців, а не наслідок мудрого господарювання міськради, – зауважив архітектор.

Іван Щурко каже, що дії влади демонструють якраз протилежне ставлення до старого Львова.

- У нас рік діє Бюро спадщини, яке ремонтує брами, фасади, балкони. Все це - прекрасно. Але коли на вулиці Самчука звітують, що фантастично реставрували браму, а за 100 м звідти доводять до аварійного стану кілька вілл, то як це назвати? Допоки міський голова і його люди радо перерізають стрічки і знімають «відосики» біля цих брам і балконів, занепадає вілла Люсія. Чому вони там не роблять селфі? Соромно? – наводить приклад Іван Щурко.

Архітектор упевнений, що старовинні об’єкти навмисно доводять до аварійного стану, щоб зруйнувати їх, звести на цьому місці багатоповерхівку і заробити грошей.

- Ми надсилаємо дестятки запитів в управління охорони історичного середовища і отримуємо стандартні відписки стосовно таких будинків: «Об’єкт не перебуває під охороною, оскільки не є історичною пам’яткою». У такі моменти мене обурює, що люди, які працюють в управлінні, не знають своїх прямих обов’язків.  Це є «історичне середовище» - це не лише пам’ятки! Воно набагато ширше, і ви мусите цим займатись! – наголошує він.

Іван Щурко переконаний: щоб не було руйнацій і конфліктів, Львову потрібен історико-архітектурний опорний план, який дозволяє розглядати історичний центр як єдине ціле і визначає всі нюанси забудови історичного середовища.

- Цей документ насправді є ще від 2018 року. Мерія витратила на нього понад 2,4 млн грн і радо відрапортувала, що Львів має історико-архітектурний опорний план. Проте, документ не пройшов затвердження у Міністерстві культури, а отже дотримуватись його ніхто не планує. Схоже, цим питанням нинішня влада не дуже переймається, –  наголосив Іван Щурко.

Цю інформацію він озвучив під час експертної дискусії: «Львів. Як припинити хаотичну забудову?», організованої кандидаткою на посаду голови Львівської ОТГ Юлією Гвоздович у Львівському пресклубі.

Усе вирішує одна людина: львівський депутат розповів, як мерія надає дозволи на будівництво.

Дозволи на будівництво: виконком ЛМР 130 разів порушив генплан Львова.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів