У Львові штучно створюють конфлікти між експертами і урбаністами та свідомо доводять до аварійного стану будівлі

13:53 4 жовтня 2020 р.


Фото: Львівський пресклуб

Коли в ЛМР хочуть надати черговий дозвіл на будівництво в центральній частині міста, то навмисно створюють конфліт між охоронцями історичного середовища і фахівцями, що відстоюють «розвиток міста».

- В очах багатьох львів’ян це виглядає як битва ретроградів і прогресивних будівельників. Не важко здогадатися, на чиєму боці будуть їхні симпатії,  – розповів Іван Щурко, архітектор, громадський діяч, голова Академічного католицького товариства “Обнова”, голова Львівської обласної організації УГП.

Про це пише DailyLviv.

На його думку, у центрі  Львова є кілька прикладів сучасного будівництва, коли новобуд чудово вписується в ансамбль старовинних будинків і вдало доповнює історичне середовище.

- Але це, на жаль, завжди - ініціатива інвестора і робота його фахівців, а не наслідок мудрого господарювання міськради, – зауважив архітектор.

Іван Щурко каже, що дії влади демонструють якраз протилежне ставлення до старого Львова.

- У нас рік діє Бюро спадщини, яке ремонтує брами, фасади, балкони. Все це - прекрасно. Але коли на вулиці Самчука звітують, що фантастично реставрували браму, а за 100 м звідти доводять до аварійного стану кілька вілл, то як це назвати? Допоки міський голова і його люди радо перерізають стрічки і знімають «відосики» біля цих брам і балконів, занепадає вілла Люсія. Чому вони там не роблять селфі? Соромно? – наводить приклад Іван Щурко.

Архітектор упевнений, що старовинні об’єкти навмисно доводять до аварійного стану, щоб зруйнувати їх, звести на цьому місці багатоповерхівку і заробити грошей.

- Ми надсилаємо дестятки запитів в управління охорони історичного середовища і отримуємо стандартні відписки стосовно таких будинків: «Об’єкт не перебуває під охороною, оскільки не є історичною пам’яткою». У такі моменти мене обурює, що люди, які працюють в управлінні, не знають своїх прямих обов’язків.  Це є «історичне середовище» - це не лише пам’ятки! Воно набагато ширше, і ви мусите цим займатись! – наголошує він.

Іван Щурко переконаний: щоб не було руйнацій і конфліктів, Львову потрібен історико-архітектурний опорний план, який дозволяє розглядати історичний центр як єдине ціле і визначає всі нюанси забудови історичного середовища.

- Цей документ насправді є ще від 2018 року. Мерія витратила на нього понад 2,4 млн грн і радо відрапортувала, що Львів має історико-архітектурний опорний план. Проте, документ не пройшов затвердження у Міністерстві культури, а отже дотримуватись його ніхто не планує. Схоже, цим питанням нинішня влада не дуже переймається, –  наголосив Іван Щурко.

Цю інформацію він озвучив під час експертної дискусії: «Львів. Як припинити хаотичну забудову?», організованої кандидаткою на посаду голови Львівської ОТГ Юлією Гвоздович у Львівському пресклубі.

Усе вирішує одна людина: львівський депутат розповів, як мерія надає дозволи на будівництво.

Дозволи на будівництво: виконком ЛМР 130 разів порушив генплан Львова.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу