У Львові розповіли, скільки має коштувати мед і якої допомоги від держави потребує бджолярство

17:35 6 жовтня 2020 р.

Ціна 120-140 гривень за 1 літр меду навіть не покриває витрат пасічника, отже продавати за такі гроші натуральний продукт – невигідно. У сусідній Польщі мед - утричі дорожчий і такою має бути його ціна в Україні, якщо ми хочемо споживати якісне.

Так вважає власник сімейної пасіки, бджоляр Мар’ян Дитюк, який кандидує в депутати Золочівської районної ради від партії «Європейська солідарність», пише DailyLviv.

- Я змалечку виріс на пасіці, потім отримав її у спадок від батька, тепер тут працюю разом з дружиною і двома синами, ми маємо 240 бджолиних сімей. Добрий, чистий мед – це чималі витрати, адже бджоли потребують належного догляду. У нашому господарстві ми виготовляємо тільки натуральний, екологічно-чистий мед. Але я бачу на ринку понад 50% фальсифікату. І низька ціна повинна насторожити покупця, – пояснив він на засіданні «Сімейне фермерство на Львівщині: на яку підтримку може розраховувати фермер у новообраної місцевої влади?» у Львівському пресклубі

Ціну меду можна здешевити, якщо держава дотуватиме цю галузь, каже фермер.  Але нині держава відшкодовує дрібному фермеру-бджоляру 200 грн за одну бджолину сім’ю. Цього недостатньо для розвитку галузі.

- Якщо держава компенсуватиме фермеру витрати на обладнання для бджолярства, принаймні 70% від його вартості, це виведе пасічну галузь на якісно новий рівень. Із такими ресурсами ми би навіть могли конкурувати на міжнародному ринку. У часи епідемії це дуже важливо, адже на пасіках, крім меду, роблять пергу, маточне молочко, прополіс. Ці продукти зміцнюють імунітет і допомагають долати недугу, на них є попит. Наша пасіка продавала мед в Австрію, де споживач вельми прискіпливий. Вони зробили ретельну експертизу, наш продукт їм сподобався. Але біда, що більшість бджолярів прямого виходу на ринок не мають. Нині український мед у Європу продають посередники, але його кількість невелика. Але при правильному господарюванні й вкладенні коштів цей сектор міг би давати дуже добрий прибуток до бюджету, – сказав Мар’ян Дитюк.  

Пасічник також наголосив, що оскільки бджоли є важливою частиною екосистеми, то пасіки важливі для розвитку садівництва і польових культур. На його думку, Львівщині потрібна комплексна аграрна програма щодо підтримки цих галузей:

- Важливо діяти разом, адже нерідко бджоли стають жертвами речовин на полях, які розкладають агрофірми. Зараз ми самі домовляємось із власниками сусідніх господарств: вони наперед попереджають, коли оброблятимуть пестицидами грунт чи розкидатимуть міндобрива. У такий період ми змушені закривати бджіл. Але потрібна чітко продумана стратегія для господарств, які би співпрацювали разом не на шкоду, а на користь одне одному.

Новообрана місцева влада повинна розробити такі проєкти для своїх територій і лобіювати інтереси фермерів на державному рівні, зазначив Мар’ян Дитюк.

Господарювання по-новому: у Львові запропонували повертати 10% від аграрних податків до бюджету ОТГ.

Посідайте нішу: фермерам дали пораду, як вижити в конкуренції із агрохолдингами.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу