У Львові райадміністрації привласнюють кошти на зимовому прибиранні, ямковому ремонті і сухому фонтані

20:38 8 серпня 2021 р.

У двох районних адміністраціях Львова під час ревізії знайшли порушення на майже 50 млн грн лише за три роки: матеріал для слідчих.

Фахівці Західного офісу Держаудитслужби, пише Dailylviv.com, провели планові ревізії фінансово-господарської діяльності Сихівської районної адміністрації (далі – Сихівська РА) і Галицької районної адміністрації (далі – Галицька РА) Львівської міської ради і виявили фінансових порушень на суму 49,3 млн грн, з яких – 24,1 млн грн – у Сихівській РА і 25,2 млн грн – у Галицькій РА. Ревізією охоплено період діяльності Сихівської РА з 01.01.2017 по 31.12.2020 та Галицької РА – з 01.01.2018 по 28.02.2021.

Сихівська РА виплатила 11,9 млн грн і Галицька РА – 10,5 млн грн за чергування спеціальної техніки для зимового утримання вулиць. Фактично машини простоювали в гаражах в очікуванні на погіршення погодних умов для подальшого механізованого прибирання території. Тоді як за роботу спецтехніки, тобто фактичне прибирання, Галицька РА сплатила 5,8 млн грн та Сихівська РА – 14,7 млн грн. Водночас з 11,9 млн грн, сплачених Сихівською РА за чергування спецтехніки, майже 2,4 млн грн витрачено понад обсяги, визначені плановим кошторисом.

Неодноразово протягом ревізійного періоду районні адміністрації поповнювали коштами статутні капітали комунальних підприємств. Зазначені кошти мали бути спрямовані на придбання основного капіталу (машин, обладнання тощо). Натомість комунальні підприємства витратили отримане на погашення поточних зобов’язань (виплату зарплати та премій працівникам, охорону приміщень, поточний ремонт житлового фонду, вивіз сміття, повірку лічильників тощо). Отже, Сихівська РА зайво витратила 7,6 млн грн та Галицька РА – 10,8 млн грн. Тоді як є випадки, коли поповнювались статутні капітали підприємств, які на той час вже перебували у стадії ліквідації.

Крім того, установлено, що комунальне шляхоремонтне та два приватні підприємства у Сихівському районі протягом зимового періоду 2017–2020 років проводили ямковий ремонт зруйнованого дорожнього асфальтобетонного покриття проїжджої частини вулиць, на який витрачено понад 1,7 млн грн. Однак ремонт проведено без покриття дорожнього полотна вирівнюючим верхнім шаром із гарячої асфальтобетонної суміші. Як наслідок, з'явилися нові ями, колії, тріщини, спричинені зовнішнім атмосферним впливом і рухом транспортних засобів.

Галицька РА зайво витратила понад 0,7 млн грн на оплату за посипання вулиць протиожеледними матеріалами за температури вище нуля, утримання зелених насаджень. Крім того, понад 0,5 млн грн витрачено неефективно: не забезпечено догляду за висадженими зеленими  насадженнями, що призвело їх втрат (засихання).

Посадовим особам адміністрацій нарахування і виплата матеріальної допомоги на оздоровлення проводилися в розмірі середньомісячної заробітної плати, а не посадового окладу. Як наслідок, зайво витрачено 1,9 млн грн Сихівською та 1,5 млн грн – Галицькою РА.

Понад 0,7 млн грн зайво виплачено Сихівською РА та 0,5 млн грн – Галицькою РА підрядним організаціям за виконані ремонтно-будівельні роботи через завищення останніми вартості цих робіт.

Через допущені тендерним комітетом Галицької РА порушення процедури закупівлі електромонтажних робіт при облаштуванні «сухого» фонтану на просп. Свободи у м. Львові закупівлю здійснено за вартістю, завищеною майже на 0,5 млн грн.

Матеріали ревізій передано до слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області.

У Львові перевіряють причетність керівництва міграційної служби до хабарів за закордонні паспорти

300 тисяч пів масок придбали для шахтарів Львіввугілля за завищеною ціною

dailylviv.com

До теми

20:58 27 січня 2022 р.

Через втрати мільйонів гривень на Львівщині планують запровадити щоденний облік туристів

Найвищий туристичний збір на Львівщині у Львівській, Трускавецькій, Східницькій, Славській та Судовишнянській територіальних громадах, а Львівська область – третя в Україні за підсумками 2021 року з показником туристичного збору 23 млн.

Рубрика: Економіка

14:04 27 січня 2022 р.

Земельні ділянки, нерухомість, родовища корисних копалин: на Львівщині презентували інтерактивну карту інвестпривабливості

Більше, ніж пів року, фахівці команди департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації спільно з колегами з Львівської обласної ради працювали над створенням платформи, де будь-яка фізична чи юридична особа зможе розмістити та/або знайти найкращі інвестиційні пропозиції.

Рубрика: Економіка

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу