20:15 17 серпня 2023 р.
Відео:
У Львові на вулиці Лисенка розпочали будувати муніципальний стрілецький тир. Нежитлове занедбане приміщення реконструюють у сучасний спортивний об’єкт закритого типу за кошти меценатів.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.
Місце, де зараз працюють над створенням тиру, є історичним, адже з ХІХ століття саме тут активно діяло Стрілецьке товариство, яке у воєнний час було залучено до оборони. У повоєнний час, у північному корпусі облаштували тир, де змагалися і тренувалися чемпіони світу та Європи, медалісти й учасники Олімпійських ігор: Микола Калиниченко, Дмитро Бобрун, Володимир Зименко, Анатолій Онищук, Борис Мельник, Степан Старинський, Анатолій Кукса.
«На цьому історичному місці скоро з’явиться муніципальний тир для занять кульовою стрільбою та стрільбою з лука. У цей об’єкт місто не вкладає жодної копійки, все це робиться за інвестиційні кошти. Коли все це вже буде забудоване, місто закупить необхідне для наших дитячо-юнацьких спортивних шкіл обладнання.
Це приміщення буде максимально доступним. Тут проводитимуть і тренування спортсменів, і змагання міжнародного рівня, і уроки Захисту України для школярів, і навчання для всіх мешканців, що просто хочуть повправлятися у стрільбі.
Дякую всім дотичним до цього проєкту, цей спортивний об’єкт буде найвищого рівня якості», – сказав Антон Нікулін, начальник управління спорту Львівської міської ради.
Муніципальний стрілецький тир матиме три поверхи: на першому рівні (цокольний поверх) – тир на 25 метрів, на другому рівні – основна дистанція для стрільби на 50 метрів, третій поверх – лучне поле на 18 метрів та навчальні аудиторії. Кульова стрільба відповідатиме всім нормам, передбачена сучасна система підвезення і заміни мішеней. Окрім того, заплановано функціональне використання даху: в теплу пору року на останньому рівні теж можна буде проводити заняття зі стрільби з лука на 50 м. Також в споруді передбачені всі необхідні технічні та адміністративні приміщення.
«Цей проєкт унікальний тим, що це на 100% спортивна споруда, що буде повністю інклюзивною та доступною для всіх. Всі арени для глядачів, приміщення для тренувань передбачені будуть доступними», – зазначив Михайло Солук, головний архітектор проєкту ТОВ «Солук Аркітектс».
Загальна площа тиру – 1 817 м², орієнтовна вартість проєкту – 80 млн грн.
«Реалізація цього проєкту – це не тільки моя заслуга. Я як власниця приміщення мала інші плани: хотіла вибудувати тут велику резиденцію Казахського дому в Україні, щоб приводити сюди ділових людей і залучати інвестиції для країни. Але мер Львова переконав мене в тому, що цей проєкт зараз не на часі і зараз потрібно створити стрілецький тир, адже в період війни необхідно навчати мешканців правильно поводитись зі зброєю. Це складний, великий і дороговартісний проєкт, але він для мене став гордістю, бо роблю свій внесок в нашу перемогу», – розповіла Галина Маслюк, почесний консул Республіки Казахстан в Західній Україні та інвестор проєкту.
Відкрити тир планують у 2024 році.
У Львові вперше у ліцеї збудують тир-бомбосховище
На 25 га під Львовом вирішили облаштувати стрільбище
Міський голова Львова Садовий взяв до рук зброю з синами і закликав до цього всіх мерів