У 2021 році карпатський мед стане офіційним брендом

11:48 20 листопада 2020 р.

Фото до новини

Першим зареєстрованим географічним брендом, що має право на визнання в ЄС, стала гуцульська овеча бринза.

Україні має намір в 2021 році зареєструвати 10 нових географічних брендів. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Олександр Романішин, пише DailyLviv.

"Ми плануємо ще 10 географічних найменувань на наступний рік - це і херсонські кавуни, і карпатський мед. Це створює передумови для розвитку туризму там, де ці географічні назви реєструються", - сказав Романишин в ході форуму "Креативна Україна".

Він нагадав, що в цьому році були зареєстровані географічні бренди гуцульської овечої бринзи і мелітопольської черешні.

Як повідомлялося, в 2019 році Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень". Згідно з ним, зареєстровані географічні зазначення наносять на упаковку продукту та свідчать про його високу якість, багаторічну традицією виробництва і особливий ​​зв'язок з територією, де його виробляють.

Першим зареєстрованим географічним зазначенням, що відповідає європейським вимогам до реєстрації і володіє правом на визнання в ЄС, стала гуцульська овеча бринза. Заявку на її реєстрацію подала Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів.

18 листопада відбулося засідання Діалогу з права інтелектуальної власності між Україною та ЄС під співголовуванням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександра Романішина.

18 листопада на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку було обговорено та підтримано законопроєкт №4079 про удосконалення законодавства щодо створення та ведення Державного реєстру географічних назв, здійснення обліку і реєстрації географічних назв.

«Завдяки цьому законопроекту усі бажаючі зможуть отримати актуальну і достовірну інформацію про географічні назви безкоштовно і в режимі онлайн. Також реалізація документу сприятиме актуалізації даних про географічні об’єкти на території України, що посилить міжнародне співробітництво, сприятиме торгівлі та економічному розвитку», - прокоментував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Реалізація законопроєкту забезпечить:

- здійснення державного управління у сфері діяльності, пов’язаної із встановленням, унормуванням, обліком, реєстрацією, використанням та збереженням географічних назв;

- створення та ведення Державного реєстру географічних назв в електронному вигляді, здійснення заходів з його програмного та технологічного забезпечення, захисту даних, ведення обліку і державної реєстрації географічних назв та доступу до відомостей Державного реєстру географічних назв відповідно до законодавства.

Крім того, буде встановлено принцип відкритості відомостей про назви географічних об’єктів, забезпечено безкоштовний та вільний доступ до відомостей Державного реєстру географічних назв, а також визначено держателя і адміністратора Державного реєстру географічних назв.

В Україну найбільше везуть підробок товарів APPLE, LEGO, PUMA, NIKE, DIOR, MICHAEL KORS

Цього року на Львіщині накупили нових автомобілів на 75 мільйонів доларів

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів