До кінця січня в Україні очікують другий продукт з географічним зазначенням, – експертка у Львові

17:32 14 січня 2020 р.

До кінця січня в Україні мають зареєструвати другий продукт харчування із географічним зазначенням – коров’ячу бринзу. Документи на його реєстрацію подав проєкт ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».

Про це сьогодні, 14 січня, повідомила експертка проєкту Ганна Антонюк на пресконференції у Львівському пресклубі.

- Сподіваємося, що до кінця місяця нашу заявку опублікують. Це буде другий продукт харчування із географічним зазначенням. Ми шукали виробників овечої бриндзі у Верховині, проте виявилося, що більшість там виготовляє сир із коров’ячого молока. Цей продукт інший, ніж овеча бриндзя за процесом створення, смаком та зовнішнім виглядом. Коров’яча бринза плавиться, якщо її додавати до страв, овеча – ні,- наголошує Ганна Антонюк.

Вона розповіла, що реєстрація першого українського харчового продукту як географічного зазначення – гуцульської овечої бриндзі тривала два роки. Ганна Антонюк супроводжувала цей процес від самого початку. 

- Для сиру, який ми збиралися реєструвати були вимоги: він повинен мати довгу історію виробництва, асоціюватися з конкретною територією і мати збережену традицію з покоління в покоління. Пів року пішло на те, щоб об’їхати виробників у кожному гірському районі Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Ми відвідували виробництва. Для специфікації потрібна інформація і про породу тварин, висоту, на якій тварина випасається, харчування в літній та зимовий періоди тощо. Була створена Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів, – розповідає Ганна Антонюк.

Експертка каже, що в основу специфікації лягла традиційна гуцульська технологія виготовлення бриндзи. Традиція існує з 14 століття. Це – не тільки схема якості, але й інструмент, який дозволяє зберегти культуру і традиції на території через продукти харчування. 

- У Європі є попит на продукти з географічним зазначенням, адже споживачі довіряють їм, бо розуміють, що за ним є три рівні контролю якості: перший - виробник, який бере зобов’язання дотримуватися специфікації, другий - орган внутрішнього контролю, третій - незалежний контроль, – пояснює Ганна Антонюк.

За словами експертки, проєкт намагався відокремити продукт від індустріальної бринзи, яку продають в магазинах. Гуцульська овеча бриндзя – сир для приготування страв. Його можна споживати із випічкою, додавати в салати, вареники тощо. Проєкт погодив зону виробництва сиру в трьох областях. Документи подавали на розгляд в Міністерство економіки. Заявку опублікували. Пів року з нею мали можливість ознайомитися зацікавлені.Після цього Міністерство прийняло рішення про реєстрацію.

- 5 грудня ми отримали відповідне свідоцтво. Тепер підтримуємо виробників, щоб вони подали заявку на реєстрацію продукту в ЄС. Успіх географічного зазначення залежить від динамічної колективної роботи виробників, органів влади,  ресторанів, працівників туристичної індустрії тощо. Хочемо, щоб сир став економічно вигідним для виробництва. Поки в нас немає правильно збудованих ланцюгів постачання на ринки збуту поза локальним рівнем, – каже експертка.

Колишнє Міністерство аграрної політики та продовольства, за повідомленням Ганна Антонюк, визначило перелік пріоритетних продуктів для реєстрації - сир, мед, ягоди, вино, спиртні напої.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

17:56 21 жовтня 2021 р.

Вимоги до перекладу бізнес-документів

На українському ринку впродовж кількох десятків років працює величезна кількість іноземних компаній. Як показує практика та досвід, бізнес за кордоном і в Україні працюють по-різному, через особливості законодавства та менталітету.

Рубрика: Економіка

21:19 20 жовтня 2021 р.

Батько голови Львівської ОДА купив нову нафтогазову свердловину в 17 разів дорожче від стартової ціни

Сьогодні, 20 жовтня, Державна служба геології та надр України провела електронні аукціони. Під час торгів реалізували два спеціальних дозволи для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу природного і конденсату терміном на 20 років.

Рубрика: Економіка

19:53 20 жовтня 2021 р.

Саджанці кущів і дерев на понад 3 млн грн, які переможець тендеру привіз до Львова, забракували

Запорізьке ПП «ГЛОРІЯ-ТЕТ», яке стало переможцем відкритого конкурсу на постачання Львову саджанців кущів та дерев, доставило місту посадковий матеріал, який не відповідає умовам тендеру.

Рубрика: Економіка

16:15 20 жовтня 2021 р.

ІТ-індустрія Львова: порахували кількість спеціалістів

За 6 років ІТ-індустрія Львова виросла на близько 80% за кількістю фахівців. Наразі у регіоні живе і працює 26,5 тисяч технічних спеціалістів, а кількість ІТ-компаній у місті виросла на 156% з 2015 року. У сфері ІТ регіон розвивається чи не найшвидше в Україні.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу