Тиск на споживачів: у Львові 200 будинків були без газу. Окремі - по 10 днів

13:19 9 серпня 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні, 9 серпня, станом на 08.00 у Львові зафіксовано 45 адрес, де не було газопостачання. Станом на 10.00 25 адрес підтвердили, що газу досі немає.

Про це на засіданні виконкому ЛМР повідомила Валентина Бартошик, директорка департаменту адміністративних послуг, пише Dailylviv.com

«Також у нас є адреси, у яких було відімкнено газопостачання 28 липня, а ввімкнули його лише у суботу, 7 серпня. Тобто загалом відновлення газу займає більше, ніж 4 дні», - розповіла Валентина Бартошик.

Технічний директор ПАТ «Львівгаз», пояснив, що, починаючи з 1 серпня, працівники товариства розпочали активну перевірку систем газопостачання багатоквартирних будинків. У разі виявлених порушень, до прикладу, втручання в систему газопостачання з боку мешканців, їх ліквідовують. А це триває в часі.

«Хочу повідомити, що з 2016 року планово-технічне обслуговування ПАТ «Львівгаз» не проводить, як і усі інші облгази України, адже відбулася зміна в законодавстві. За цей час виникло багато проблем через вчинені порушення у внутрішніх системах газопостачання.

Так, з 1 серпня ми масово почали перевіряти багатоповерхові будинки. Приблизно до 20 порушень ми постійно фіксуємо під час перевірки. Де є значні порушення, ми припиняємо подачу газу, якщо є можливість оперативно відновити, – відновлюємо, а де є більш складні роботи, то це затягується в часі.

Так, за минулий тиждень було відключено до 200 будинків. Але на сьогодні основну частину ми включили. Залишається без газу приблизно 15 стояків у будинках. Протягом серпня будемо намагатися все перевірити і до опалювального сезону це питання зникне.

До 1 вересня ми маємо обстежити всі багатоповерхові будинки і надати інформацію про це НК РЕКП. Також на нашому сайті буде інформація про доступ до публічного договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкової газової мережі», - пояснив Павло Сербан.

Міський голова акцентував, якщо у будинку зафіксовано витік газу, то реакція відповідних служб має бути миттєвою, а з огляду на те, як розгортаються події, відключення від газу виглядає на метод впливу на боржників, в результаті чого потерпають всі мешканці у будинку.

«Якщо «Львівгаз» повідомляє про витік газу, мав би спрацьовувати протокол, згідно з яким мають діяти служби – відселення мешканців, виїзд рятувальників, виїзд машин швидкої, поліції. А так, виглядає, що це нова технологія, як когось переконати заплатити за газ. Якщо це так, то це приниження людської гідності.

Ми повинні відівчити використовувати такий інструмент для спонукання до оплати чи підписання певних угод», - додав міський голова Львова.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів