Три нові свердловини, пробурені в Україні, почали давати сотні тисяч кубометрів газу на добу

16:21 1 грудня 2023 р.

Фото до новини

У листопаді Укргазвидобування ввело в експлуатацію ще три високодебітні свердловини, які сумарно забезпечують понад 400 тис. куб. м газу на добу. Дві з них – нові, третя – відновлена з ліквідаційного фонду.

Про це інформує Укргазвидобування, пише DailyLviv.com.

"Для підтримання та збільшення видобутку ми застосовуємо різноманітні методи, завдяки яким отримуємо результат у кубометрах газу, що зараз є вкрай необхідним нашій країні. Розвідувальне та експлуатаційне буріння, переінтерпретація даних, перегляд наявного і ліквідованого фонду – це частина роботи заради досягнення спільної мети", – коментує Олег Толмачев, т. в. о. генерального директора Укргазвидобування.

Читайте також: Сім'я Козицьких має нову роботу до 2035 року: розвідувати і видобувати газ біля Миколаєва

Нову розвідувальну свердловину пробурено на нещодавно відкритому родовищі. Місце для буріння фахівці визначили на підставі проведених раніше 3D-сейсморозвідувальних досліджень. Іншу нову оціночноексплуатаційну свердловину пробурено на «старому» родовищі, яке експлуатують вже понад 50 років. Фахівці-розробники УкрНДІгазу та департаменту розробки виконали глибокий аналіз стану розробки, оцінили залишковий потенціал газоконденсатних покладів і визначили місце для нової свердловини. Обидві свердловини пробурено філією Укрбургаз.

Читайте також: Газове родовище під Дрогобичем продали вчетверо дешевше, ніж цінили. Хто купив

Відновлена свердловина перебувала в ліквідаційному фонді впродовж 35 років. Фахівці департаменту ГРП Укргазвидобування визначили перспективність реліквідації свердловини та подальшого проведення гідравлічного розриву пласта. Фахівці філії УГВ-СЕРВІС провели роботи з капітального ремонту та реліквідації свердловини, а також підготували свердловину до ГРП. Зовнішній підрядник успішно виконав двостадійний гідророзрив, завдяки якому вдалося отримати високий дебіт.

Читайте також: На старих газових родовищах віком 45-55 років запустили нові свердловини

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів