Три галузі заробили в агросекторі найбільше

18:30 23 грудня 2019 р.

Агросектор, який для України є одним із стратегічно важливих напрямків економіки, найбільший виторг генерують у сегменті «рослинництво».

Аграрії найбільше грошей отримують саме на тому, що може дати земля. Які категорії цього сектору економіки вийшли в лідери – дослідили аналітики системи YouControl. ТОП був сформований за загальним виторгом всіх підприємств України, у якихзазначена одна із категорій агроринку як основний КВЕД.

Із ТОП-10 сільськогосподарських категорій найвищий сумарний виторг компаній за 2018 р. - у тих, які вирощують зернові, бобові культури та насіння. Та ще більше вражає те, що представники цього напрямку заробили приблизно в три рази більше, ніж компанії з дев’яти інших ТОП-агрокатегорій разом узятих. Підтверджує такий успіх і те, що серед ТОП-20 агропідприємств половина займається саме вирощуванням згаданих рослинних культур. Серед них найпотужніші – “Зернопродукт МХП”, “Дружба-Нова”, “Енселко Агро” та “Форест Санрайз”.

На другому місці за обсягом виторгу в сільськогосподарському секторі з величезним відривом від лідерів приблизно в сім разів опинилися підприємства, які вирощують свійську птицю. В ТОПі агрокомпаній за 2018 рік 9 із 20 місць дісталися саме представникам цієї категорії. Серед них - “Вінницька птахофабрика”,  “Миронівська ПФ”, “Агрохолдинг Авангард”, “Комплекс Агромарс”, “Ясенсвіт” та інші.

На третій сходинці серед агрокатегорій із найбільшим витргом розмістилися підприємства, які займаються розведенням свиней.

В тому, що в беззаперечні лідери вийшла категорія “Вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур”, відіграла роль і кількість компаній, які до неї належать. Так, виторг у понад 420 млрд грн згенерували аж 38 тис. підприємств. Як і у випадку з грошима, ця цифра в рази, а точніше у вісім разів, перевищує показники усіх інших категорій із ТОПу. Найменшою ж кількістю компаній (всього 52-ма) представлений напрямок “Оброблення насіння для відтворення”. Серед ТОП-20 агропідприємств третю сходинку посідає саме “Лебединський насіннєвий завод”, що належить до цієї категорії.

dailylviv.com

До теми

20:24 16 травня 2021 р.

Українські заробітчани будуть по-новому платити податки в Польщі

У Польщі з травня 2021-го українським заробітчанам (як і іншим працюючим в країні іноземцям), дозволять отримувати податковий ідентифікатор PESEL (аналог українського ідентифікаційного коду) без прописки. Це спростить процедуру сплату податків.

Рубрика: Економіка

15:04 16 травня 2021 р.

Уже чотири мережі не продаватимуть пальне підвищеної якості

Ще щонайменше дві мережі АЗС долучилися до числа тих, хто вирішив призупинити продаж пального підвищеної якості через запровадження урядом граничного рівня торговельної надбавки до середньої ціни бензину і дизпального.

Рубрика: Економіка

11:46 16 травня 2021 р.

Громадянам і резидентам України дозволено туристичний в'їзд до Греції

Уряд Греції дозволив з 14 травня 2021 року в'їзд у країну туристів з 21 країни, до числа яких увійшла Україна. Усі мандрівники перед вильотом повинні заповнити декларацію на урядовому сайті travel.gov.gr.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу