Суд заборонив Львівгаз збуту виставляти споживачам платіжки за газ

19:20 23 лютого 2021 р.

Найбільшому постачальнику газу Львівської області, компанії «Львівгаз збут» заборонили виставляти рахунки населенню за спожитий газ. Таке рішення ухвалив Окружний адміністративний суд Києва за позовом державної компанії «Нафтогаз України» до НКРЕКП, «Львівгаз збуту» та низки інших газопостачальних компаній з групи «Регіональна газова компанія» Дмитра Фірташа.

Про це інформує Zaxid.net, пише Dailylviv.

Як йдеться в ухвалі про забезпечення адміністративного позову, львівському газопостачальнику заборонено нараховувати плату за газ побутовим споживачам за період від початку 2018 року до січня 2021 року включно.

У заяві «Нафтогазу» вказано, що впродовж останніх трьох років газопостачальні компанії, зокрема «Львівгаз збут», сукупно заборгували йому 23,3 млрд грн за газ, який отримали за регульованою ціною через механізм ПСО для потреб населення.

На переконання державної компанії, газзбути намагаються уникнути сплати боргу перед «Нафтогазом» через виведення їхнього єдиного активу – дебіторської заборгованості побутових споживачів за природний газ, що унеможливить повернення боргів.

Як йдеться в заяві, у вересні 2020 року було зареєстровано 16 нових компаній з назвами, схожими на чинні газзбути з групи РГК, зокрема ТОВ «Львівгаз-збут», схожий з найбільшим постачальником газу на Львівщині ТОВ «Львівгаз збут». Водночас старі і нові компанії мають спільне місце знаходження юридичної особи, одних керівників та однакові види діяльності. При цьому НКРЕКП своєю постановою №186 від 03.02.2020 вже видала низці нових газзбутів ліцензії.

«Наведене підтверджує доводи НАК «Нафтогаз України» про вчинення заходів, спрямованих на уникнення відповідальності за порушення грошових зобов’язань і сплати боргу за отриманий природний газ, зокрема, виведення дебіторської заборгованості побутових споживачів за природний газ, що призведе до порушення законодавства на ринку природного газу і унеможливить повернення заборгованості НАК «Нафтогаз України», – йдеться в позові.

У підсумку суд частково задовольнив вимоги державної компанії, заборонивши «виставляти в паперовому та електронному вигляді побутовим споживачам рахунки, акти, будь-які інші платіжні документи про оплату за природний газ, спожитий ними до січня 2021 року» 16 газзбутам, зокрема «Львівгаз збуту».

23 лютого компанія поширила заяву, в якій вказала, що вважає ухвалу суду необґрунтованою та оскаржуватиме її.

«Обмежуючи постачальників у праві виставляти платіжні документи за спожитий газ, суд впливає на стабільність постачання газу побутовим споживачам. Позбавлення постачальників такого права суперечить Закону України «Про ринок природного газу», Правилам постачання природного газу, Типовому договору постачання природного газу побутовим споживачам і Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з постачання природного газу», – йдеться в повідомленні «Львівгаз збуту». Компанія також закликала споживачів сплатити вже нараховані суми за спожитий газ.

Ухвала наразі не набула чинності, оскільки відповідачі ще мають час на апеляційне оскарження.

«Львівгаз збут» повідомляв, що жителі Львівщини заборгували йому 2,56 млрд грн.

У Львові відмикають цілі будинки від газопостачання через одного боржника

Газзбути не отримають компенсації за газ, який продаватимуть по 6,99 грн

Львівгаз збут підозрюють у завищені ціни газу на 2-2,5 грн/м3. Доведену переплату можна буде повернути подвійно

Подвійна бухгалтерія: облгаз і надалі рахує куби, а Нафтогаз - гроші

dailylviv.com

До теми

23:02 24 лютого 2021 р.

У Львові покарали Львівобленерго: підняли орендну плату за землю

Комісія Львівської міської ради прийняла рішення щодо затвердження Приватному акціонерному товариству «Львівобленерго» орендної плати за землю у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Рубрика: Економіка

22:49 24 лютого 2021 р.

У Львові, нарешті, збудують Першу льодову арену

Комісія архітектури, містобудування та розвитку територій Львівської міської ради погодила продовження ТзОВ "Львівбудмакс-Інвест" терміну оренди земельної ділянки на вул. Гетьмана Івана Мазепи, 1-б.

Рубрика: Економіка

20:43 24 лютого 2021 р.

У районі Славське-Рожанка планують всесезонний курорт із трасами протяжністю 75 км

Про перспективу курортів Карпатського кола йшлося сьогодні під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Інфраструктура». Зокрема, розглянули питання розвитку Славської ОТГ.

Рубрика: Економіка

20:27 24 лютого 2021 р.

Завтра у Львові почнуть латати дороги. З "дуйками"-сушками

Завтра стартують ремонтні роботи з ліквідації гостроаварійних ям холодним асфальтом. Для забезпечення технології виконання робіт, ліквідовуватимуть ті ями, де суха поверхня. У разі необхідності, ями підсушуватимуть спеціальними сушками.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу