Суд у Києві скасував розпорядження голови Львівської ОДА про продаж 15 га

16:05 16 березня 2023 р.

Фото до новини

На цій ділянці розташована водойма загальнодержавного значення – став площею 9,2 га. І відповідно до чинного законодавства відчуження такої земельної ділянки є недопустимим.

Про це повідомила Львівська обласна прокуратура, пише Dailylviv.com.

Рішенням суду задоволено позов керівника Львівської обласної прокуратури до Львівської обласної державної адміністрації та суб’єкта господарювання. В ньому прокуратура вимагала визнання недійсним розпорядження, договору купівлі-продажу земельної ділянки і застосування наслідків недійсності правочину.

Встановлено, що у серпні 2019 року голова Львівської ОДА видав розпорядження про продаж елітному відпочинково-оздоровчому комплексу земельної ділянки. Ця ділянка загальною площею понад 15 га розташована в одному з сіл Львівського району.

На цій ділянці розташована водойма загальнодержавного значення – став площею 9,2 га. І відповідно до чинного законодавства відчуження такої земельної ділянки є недопустимим.

При цьому, в документації з продажу ділянки став з неї «таємним шляхом» зник, а на його місці з’явився спортивний майданчик для занять водними видами спорту.

Відтак, виявивши порушення закону, прокурори звернулись до суду з відповідним позовом. Суди першої та апеляційної інстанції порушень не побачили і відмовили в задоволенні позову.

Однак Верховний Суд скасував їхні рішення і скерував справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

За результатами нового розгляду Господарським судом міста Києва повністю задоволено позовні вимоги прокурора.

Таким чином, внаслідок майже трирічного розгляду судами усіх інстанцій цієї справи, органами прокуратури доведено незаконність відчуження на користь відповідача земельної ділянки.

Після набрання судовим рішенням законної сили органами прокуратури буде вжито заходів для його реального виконання.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року головою Львівської ОДА був Маркіян Мальський.

У 2019 році ЗМІ писали, що прокуратура області звинувачувала Маркіяна Мальського у службовій недбалості під час продажу за понад 7 млн грн відпочинковому комплексу "Едем Резорт", який належить колишньому нардепу Ігорю Кривецькому, земельної ділянки і озера площею 15 га. Згідно з законодавством, прибережна смуга й озеро не могли бути вилученими з державної власності.

Зараз Маркіян Мальський займається адвокатською практикою і є почесним консулом Австрії у Львові. Консульський округ охоплює Львівську, Волинську, Рівненську, Тернопільську, Івано-Франківську та Закарпатську області.

Едем Резорт знову судитимуть

Ігор Кривецький повертає озеро на Львівщині у власність держави

СБУ задокументувала схему протиправного відчуження земель ексголовою ЛОДА Маркіяном Мальським

Едем Резорт Ігоря Кривецького не повернув понад 15 га із озером у держвласніть

Екскерівник ЛОДА незаконно передав 15 га курорту «Едем резорт», - прокуратура

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів