Соціологи дослідили, де закуповуються львів'яни

15:04 29 жовтня 2019 р.

Половина опитаних львів'ян майже щодня купує товари в супермаркетах або магазинах.

Ще 28% роблять це кілька разів на тиждень, 11% – один раз на тиждень, 7% – рідше одного разу на тиждень. Лише 3% нічого там не купують. Частіше купують в магазинах та супермаркетах жінки, молодші та заможніші опитані.

Такими є результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» упродовж 4-14 жовтня 2019 року серед мешканців Львова.

Про це сьогодні, 29 жовтня, на пресконференції у Львівському пресклубі повідомив керівник соціологічноїгрпи "Рейтинг" Олексій Антипович.

За його словами, найчастіше купують у цих закладах торгівлі продукти харчування (95% роблять це постійно або час від часу). Дещо рідше купують господарські товари (постійно – 23%, час від часу – 50%), соки і води (постійно – 32%, час від часу – 36%), побутову хімію (постійно – 15%, час від часу – 52%). Алкогольні напої (міцні і неміцні) купують рідше (постійно – лише 5-7%, час від часу – 30-33%). Майже половина взагалі не купує алкоголь. Сигарети постійно купують в магазинах 15%, час від часу – 13%, взагалі не купують – 64%.

- Послугами торгових кіосків та павільйонів щодня користуються 17%, декілька разів на тиждень – 24%, раз у тиждень – 12%, рідше – 23%. Не купують нічого в кіосках 24% опитаних. Частіше послугами кіосків користуються чоловіки, опитані молодшого та середнього віку, малозабезпечені та середнього достатку,- каже Олексій Антипович.  

Відносно частіше у кіосках та павільйонах купують продукти харчування (постійно – 32%, час від часу – 32%), соки та води (постійно – 16%, час від часу – 34%), господарські товари (постійно – 8%, час від часу – 34%), побутову хімію (постійно – 9%, час від часу – 32%). Алкогольні напої (міцні та неміцні) в кіосках та павільйонах постійно купують лише 2-4% опитаних, час від часу – 22-23%. Взагалі не купують там алкоголь близько 60% опитаних. Цікава ситуація з покупкою сигарет у цих торгових точках: 20% роблять в кіосках це постійно, 15% – час від часу. У порівнянні із супермаркетами та магазинами лише ця категорія товару купується у кіосках частіше. Натомість алкоголь та інші групи товарів опитані все ж таки частіше купують у магазинах,- йдеться в дослідженні.

Порівнянно із опитуванням 2007 року опитані стали рідше здійснювати покупки в кіосках та павільйонах соків та вод, сигарет та алкоголю. Особливо це стосується пива: якщо 12 років тому більше 50% опитаних постійно або ж часто купували цей товар в малих торгівельних точках, то сьогодні таких лише 22%. Натомість опитані дещо частіше почали купувати продукти харчування, господарчі товари та побутову хімію.

- Ті, хто здійснює покупки у кіосках та павільйонах, головною причиною здійснення покупок саме там назвали зручне розташування (71%). 39% таких покупців зазначили, що роблять це задля економії часу, 18% – через відсутність черг, 15% – невисокі ціни, 10% – через звичку купувати в кіосках та павільйонах. По 7-8% заявили, що купують товари в кіосках тому що вони працюють цілодобово і там свіжа продукція. У динаміці знизилася важливість таких причин здійснення покупок в цих торгівельних точках як відсутність черг, низьких цін, звички купувати саме там та цілодобової роботи кіосків. У демографічних розрізах молодші респонденти частіше пояснювали мотив покупки в кіосках та павільйонах зручністю (розташування, час, відсутність черг). Натомість старші більше мотивували це невисокими цінами на продукцію або ж звичкою,- наголошує Олексій Антипович.

Зі свого боку, ті, хто ніколи не купує в кіосках чи павільйонах, мотивує свої дії тим, що не звик там купувати (29%), вважають, що там погані умови зберігання (23%), невеликий вибір товару (20%), наявністю несвіжого чи залежаного товару (18%). Лише по 8% зазначили, що нічого не купують в кіосках через те, що їх немає поблизу, або ж через обман з боку продавців, йдеться в дослідженні.

У динаміці більше, ніж удвічі, зменшилася кількість тих, хто вважає, що в кіосках погані умови зберігання товарів, або там  обманюють покупців.

Довідка

Аудиторія: мешканці Львова від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,5%. Терміни проведення: 4-14 жовтня 2019 р.

dailylviv.com

До теми

22:01 5 серпня 2021 р.

Три громади на Львівщині отримали кошти на житло атовцям. Які саме

Цього тижня трьом територіальним громадам спрямували 742 тис грн для виплати матеріальної допомоги на придбання житла для учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (операції Об’єднаних сил), а також бійців-добровольців АТО, визнаних Комісією з визнання бійців-добровольців АТО.

Рубрика: Економіка

16:51 5 серпня 2021 р.

Паперова фабрика на Львівщині добудовує новий цех: експортує продукцію в Чехію, Румунію, Білорусь, Угорщину

На Кохавинській паперовій фабриці, що у селі Гніздичів Жидачівського району триває будівництво нових цехів та складських приміщень. Після відкриття тут запустять екологічне виробництво з целюлозної сировини.

Рубрика: Економіка

21:44 4 серпня 2021 р.

Шахтарі протестували під ЛОДА: що їм пообіцяли

Сьогодні заборгованість із заробітної плати перед шахтарями ДП «Львівугілля» становить понад 280 млн грн, левова частка цих коштів – борг за відвантажене вугілля. Відтак, шахтарі Львівщини прийшли під стіни Львівської ОДА з вимогою погашення заборгованості.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу