Скільки заробляють українці в Польщі - дослідження

10:52 8 січня 2024 р.

Фото до новини

Національний банк Польщі (NBP) оприлюднив звіт про життя та економічне становище мігрантів з України, які перебувають у Польщі у 2023 році.

Про це інформує InPoland, пише DailyLviv.com.

Це дослідження уже третє (після початку повномасштабної війни) дослідження економічного становища українців, які перебувають у Польщі. З нього можна зробити висновок, що становище воєнних біженців гірше, ніж довоєнних мігрантів. Українці, які прибули до Польщі до війни, найчастіше мають постійну роботу, і в них не виникає труднощів з пошуком нової. Біженці від війни з багатьох причин перебувають у важчій ситуації.

Дослідження показує, що українці в Польщі працюють за відносно невеликі гроші, хоча, звичайно, багато залежить від їх освіти, навичок і досвіду. Як виявилося, ще більше залежить від дати приїзду до Польщі.

Читайте також: 76% українців у Польщі винаймають житло власним коштом

Незалежно від рівня освіти (вища, середня, початкова), середня чиста зарплата, яку отримують на руки українці в Польщі, становить трохи менш як 3500 злотих. Хоча обидва типи мігрантів найчастіше отримують зарплату в розмірі 3000-4000 злотих нетто, біженці значно частіше зазначали доходи менш як 3000 злотих нетто (49% відповідей, порівняно з 21% серед довоєнних іммігрантів). Найбільші зарплати декларують працівники ІТ-галузі та сфери транспорту.

Польські соціальні виплати оформили 31% довоєнних переселенців і 53% біженців. Найбільше українців у Польщі отримують виплати 800 Плюс (44% воєнних біженців і 28% довоєнних мігрантів). Досить незначний відсоток українців отримують польську допомогу з безробіття, а 3% отримують польську пенсію.

Дослідження показало, що значна частина українців, які перебувають у Польщі, отримують фінансову підтримку від рідних, які залишилися в Україні. Це стосується переважно молоді та жінок.

Читайте також: Скільки грошей українці витратили в Польщі і що купують

Попри те, що багато українців їдуть з Польщі до Німеччини та інших країн у надії на більший заробіток, багато біженців все ще заявляють про своє бажання залишитися в Польщі (61% довоєнних переселенців і 39% біженців заявляють про намір залишитися в Польщі постійно або довше одного року). Серед українців є велика невпевненість у майбутньому. Більша частина не можуть визначитися, скільки триватиме їх перебування в Польщі. Відповіді респондентів-біженців чітко свідчать про те, що не можливість розпочати або продовжити роботу в Польщі є вирішальною при розгляді питання про повернення додому. 51% біженців заявляють, що якби війна скоро закінчилася, вони повернулися б в Україну протягом 3 місяців.

Нагадаємо, усе менше поляків хочуть допомагати українським біженцям. Поляки втомилися від війни на Сході та дорогої допомоги в країні, що є результатом, зокрема, високої інфляції. Тенденція до зниження допомоги українцям триває з лютого 2023 року.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів