Скільки працівників ІТ-компанії одержать дозвіл на поїздки за кордон і на яких умовах

21:53 19 червня 2022 р.

Фото до новини

Мінцифри спільно з Міноборони, Генштабом і Мінекономіки створюють механізм, за яким можна буде виїжджати на короткий термін за умови гарантій, що айтівець повернеться, вирішивши робочі справи.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков розповів в інтерв’ю журналістці Фактів ICTV Христині Гавриш, пише Dailylviv.com, що чоловікам з IT-індустрії можуть дозволити виїхати за кордон під час воєнного стану, а також повідомив про підготовку системи бронювання кадрів від мобілізації.

Олександр Борняков пояснив, що коли почалася війна, 70% IT-компаній зуміли не лише не знизити темпи ведення бізнесу, але й залучити нових клієнтів, до того ж трохи більше половини компаній очікують на зростання свого бізнесу навіть за умов війни.

– Можна сказати, що сьогодні ми бачимо IT як одну з ключових галузей української економіки, – сказав заступник міністра, уточнивши, що частина компаній з цієї галузі активно сплачує податки наперед, серйозно підтримуючи таким чином економіку України.

За словами Борнякова, проблема виїзду за кордон стає все більш актуальною, тому що ніхто не очікував, що війна триватиме так довго, і зараз ніхто не знає, коли вона закінчиться.

– Персональний контакт дуже важливий. Є такі речі, як конференції, бізнес-форуми, на яких потрібно бути присутніми, демонструвати свій бізнес і залучати нових клієнтів. Це можна було відкладати на місяць-два, але тепер ситуація така, що відкладати вже нема куди, – зазначив Борняков.

Заступник міністра розповів, що Мінцифри спільно з Міноборони, Генштабом і Мінекономіки створюють механізм, за яким можна буде виїжджати на короткий термін за умови гарантій, що людина повернеться, вирішивши робочі справи.

– За кілька днів має бути вже рішення, яке має бути спільним. Потрібно, щоб усі гілки влади ухвалили це рішення, насамперед Міноборони. Ми бачимо, що розуміння вже є. Йдеться максимум про два-три тижні, але я думаю, що навіть якщо йтиметься про 5-7 робочих днів, цього буде достатньо, щоб вирішити питання і повернутися назад, – заявив Борняков.

Він пояснив, що модель передбачає, що компанія подаватиме обмежений список людей – наприклад, не більше 10%, – і його розглядатимуть у Міноборони і Мінекономіки, які видаватимуть дозвіл. Його отримують прикордонники і людина, якій цей дозвіл необхідний. Після цього працівник може виїхати на той термін, який зазначено у дозволі, до тієї країни, яка вказана.

Крім того, у Мінцифри розглядають систему бронювання певних фахівців.

– Це велика проблема, адже якщо є контракт та замовник, який платить за велику команду IT-фахівців, і це можуть бути сотні тисяч доларів на місяць, а потім із цієї команди забирають кількох ключових людей, робота може зупинитися повністю. Ми це розуміємо, а тому плануємо робити механізм бронювання через програму Дія, – повідомив заступник міністра.

За його словами, позиція міністерства – у тому, що сьогодні IT-фахівці не є пріоритетною категорією для мобілізації.

– Ми працюємо над тим, щоб принаймні якась частина компаній могла забронювати найбільш критичних працівників, і вони могли й надалі виконувати свої зобов’язання перед клієнтами. Зараз вдалося понад тисячу людей забронювати за стандартним механізмом, щоб зберегти бізнес і робочі місця для компаній, але IT-індустрія – це 280 тис. осіб, – заявив Борняков.

Заступник міністра уточнив, що й зараз є чинний механізм бронювання, проте він дуже складний і непрозорий.

Львівські IT-вці купили кілька сотень терміналів Starlink і передали їх військовій адміністрації

Львівські ІТ-івці створили онлайн гру для блокування сайтів окупантів. Просять долучатися

Львів став IT-столицею України: супутниковий інтернет Ілона Маска пристосовують як резервний канал зв’язку

Один львівський ІТ-спеціаліст генерує більше $22 тис експортних надходжень, - дослідження

ІТ-спеціалісти розробили застосунок, який дозволяє за номерним знаком визначити власника авто: де завантажити

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів