Один львівський ІТ-спеціаліст генерує більше $22 тис експортних надходжень, - дослідження

16:26 31 травня 2021 р.

Фото до новини

З 2018 року завдяки львівській IT-індустрії з’явилось понад 14 тисяч робочих місць, як у самій галузі, так і в суміжних сферах. У 2021 році їхня загальна кількість досягла 77 тисяч, тоді як у 2018 складала близько 63 тисяч.

Про це йдеться у дослідженні GlobalLogic, зробленому на основі відкритих даних, інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

Як зазначають у компанії, один львівський ІТ-спеціаліст генерує близько трьох додаткових позицій в IT та інших галузях і приносить більше 22 тисяч доларів США експортних надходжень від ІТ-послуг в економіку країни. Це свідчить про розвиток IT-сфери міста та її значний внесок в економіку.

«Львівський IT-сектор активно зростає. Це позитивно впливає на інфраструктуру та приваблює інвестиції, наприклад, у львівський IT Park, у якому GlobalLogic - одна з найперших компаній-резидентів. Біля нього ми також нещодавно відкрили новий офіс, оскільки за 3 роки зросли на 70% у спеціалістах та досягли позначки у 1 700 фахівців і це лише у Львові», — прокоментував VP of Engineering, Денис Балацко.

При цьому, згідно з дослідженням, загальна кількість власне ІТ-спеціалістів у Львові за три роки зросла майже на третину. У 2021 році у місті живе та працює близько 26,5 тисяч IT-фахівців (що становить 12 % від загальної кількості), тоді як у 2018 ця цифра була на рівні 21,5 тисяч.

У 2020 зростання кількості фахівців у суміжних сферах склало 9%, порівнянні з 2019, що є найнижчим показником з 2017 року. Це відбулося внаслідок зміни структури та скорочення витрат у ІТ-галузі й суміжних секторах економіки, а також через перехід на дистанційний режим з дотриманням карантинних заходів. Згідно з урядовою статистикою, рівень безробіття зріс на 2% у 2020 році.

Методологія: для аналізу компанії використовували внутрішню інформацію та дані з відкритих джерел, зокрема дослідження Львівського ІТ Кластеру. Згідно з ним, відображено дані за 2020 рік на основі попередніх опитувань.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів