Скасувати оподаткування доходів з депозитів просять банкіри

13:41 28 жовтня 2020 р.

Банки відчувають нерівні умови з боку держави, яка використовує різні ставки оподаткування доходів фізосіб від вкладень на депозити та облігації внутрішніх державних позик (ОВДП).

Ці ставки оподаткування відповідно такі: 18% та 0%. Про це повідомляє DailyLviv з посиланням на FinClub News.

«Надзвичайно важливо, щоб держава н грала проти банків. Якщо доходи від депозитів обкладаються податком, а від державних цінних паперів – не обкладаються, то це нерівні умови з боку держави. І це також потрібно вирішувати», – повідомив голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек.

Він виступив за рівні умови для всіх фінансових інструментів.

«Я за те, щоб було більше інструментів: не тільки депозити, а й боргові зобов’язання держави, міст. Але різні інструменти мають мати рівні умови щодо конкурентної сприятливості, щодо оцінювання громадянином, в які інструменти вкладати», – сказав Роман Шпек.

Заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников каже, що фізичні особи активно інвестують в облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП) саме через відсутність оподаткування їх доходів.

Стало відомо також про те, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розраховує після того, як парламент ухвалить необхідні зміни до законодавства, підняти гарантії за вкладами втричі.

«Після довгих розмов у різних форматах Рада з фінансової стабільності 2 вересня погодила прийнятну для всіх сторін схему реструктуризації боргових зобов’язань. Як тільки відповідні зміни будуть внесені до законодавчих актів, ми зможемо обговорити з Адміністративною радою Фонду доцільність підвищення граничного розміру відшкодування до 600 тис. грн», – розповів заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик.

Це буде можливо після реструктуризації заборгованості перед Мінфіном: вона становить на 1 жовтня поточного року 48,1 млрд грн за тілом кредитів та 65,7 млрд грн – за процентами до 2031 року.

Він розповів, що зараз на 59,2% вкладів в межах гарантованої суми (від 10 до 200 тис. грн) припадає 39,3% усього обсягу коштів фізосіб, а на 1,2% вкладів – 60,7% усіх коштів. При цьому 20% вкладів за сумою – це депозити від 200 тис. грн до 500 тис. грн, а 40,7% – вклади, які перевищують 500 тис. грн.

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Перекази заробітчан потрапили під приціл податкової

dailylviv.com

До теми

23:40 2 грудня 2020 р.

«Західний Буг» не зміг придбати Будинок книги у Львові

Аукціон з продажу першого львівського хмарочосу «будинок Шпрехера», більш відомого як Будинок книги на площі Адама Міцкевича, 8, не відбувся. Цінову пропозицію подав лише один учасник − ПП «Західний Буг».

Рубрика: Економіка

19:24 2 грудня 2020 р.

Біля Львова збудують ще один "Епіцентр"

Керівництво компанії “Епіцентр” планує побудувати в Сокільниках Пустомитівського району потужний торговельний комплекс. На підприємстві створять 2200 робочих місць.

Рубрика: Економіка

19:22 2 грудня 2020 р.

Прем'єр перелічив матеріальні допомоги, якими рятуватимуть ФОПів від жорсткого карантину

Денис Шмигаль зауважив, що інструменти підтримки зможуть бути застосовані в разі запровадження жорстких карантинних обмежень. Президент України Володимир Зеленський вже подав відповідні ініціативи до Верховної Ради.

Рубрика: Економіка

15:50 2 грудня 2020 р.

До бюджету Львова повернуться кошти, які облрада Ганущина вивезла в райони

2 грудня депутати Верховної Ради у другому читанні й у цілому ухвалили законопроект, що зупиняє безпідставну перереєстрацію комунальних установ обласними чи районними радами з одного міста чи села у інше.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу