Скасувати оподаткування доходів з депозитів просять банкіри

13:41 28 жовтня 2020 р.

Фото до новини

Банки відчувають нерівні умови з боку держави, яка використовує різні ставки оподаткування доходів фізосіб від вкладень на депозити та облігації внутрішніх державних позик (ОВДП).

Ці ставки оподаткування відповідно такі: 18% та 0%. Про це повідомляє DailyLviv з посиланням на FinClub News.

«Надзвичайно важливо, щоб держава н грала проти банків. Якщо доходи від депозитів обкладаються податком, а від державних цінних паперів – не обкладаються, то це нерівні умови з боку держави. І це також потрібно вирішувати», – повідомив голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек.

Він виступив за рівні умови для всіх фінансових інструментів.

«Я за те, щоб було більше інструментів: не тільки депозити, а й боргові зобов’язання держави, міст. Але різні інструменти мають мати рівні умови щодо конкурентної сприятливості, щодо оцінювання громадянином, в які інструменти вкладати», – сказав Роман Шпек.

Заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников каже, що фізичні особи активно інвестують в облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП) саме через відсутність оподаткування їх доходів.

Стало відомо також про те, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розраховує після того, як парламент ухвалить необхідні зміни до законодавства, підняти гарантії за вкладами втричі.

«Після довгих розмов у різних форматах Рада з фінансової стабільності 2 вересня погодила прийнятну для всіх сторін схему реструктуризації боргових зобов’язань. Як тільки відповідні зміни будуть внесені до законодавчих актів, ми зможемо обговорити з Адміністративною радою Фонду доцільність підвищення граничного розміру відшкодування до 600 тис. грн», – розповів заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик.

Це буде можливо після реструктуризації заборгованості перед Мінфіном: вона становить на 1 жовтня поточного року 48,1 млрд грн за тілом кредитів та 65,7 млрд грн – за процентами до 2031 року.

Він розповів, що зараз на 59,2% вкладів в межах гарантованої суми (від 10 до 200 тис. грн) припадає 39,3% усього обсягу коштів фізосіб, а на 1,2% вкладів – 60,7% усіх коштів. При цьому 20% вкладів за сумою – це депозити від 200 тис. грн до 500 тис. грн, а 40,7% – вклади, які перевищують 500 тис. грн.

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Перекази заробітчан потрапили під приціл податкової

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів