У Львові покарали Львівобленерго: підняли орендну плату за землю

23:02 24 лютого 2021 р.

Фото до новини

Комісія Львівської міської ради прийняла рішення щодо затвердження Приватному акціонерному товариству «Львівобленерго» орендної плати за землю у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

За словами голови комісії архітектури, містобудування та розвитку територій Олексія Різника, мова йде про те, що у бюджеті розвитку є питання щодо виділення коштів на фінансування будівництва трансформаторних підстанцій і виведення додаткової потужності до КНП «8-а міська клінічна лікарня м.Львова». 

Про це повідомляє інформаційний портал Львівської міської ради, пише Dailylviv.

«Львівобленерго» за попередніми підрахунками готове завести потужність у 500 кВт за 25 млн грн, хоча плата державі за приєднання до міських інженерних мереж фактично становить 5 тис. грн за кВт. Тобто офіційна оплата становить 2,5 млн грн. Однак «Львівобленерго» та їхні структури виставляють рахунок місту у 25 млн грн, - зазначає голова комісії Олексій Різник.

«На комісії було запропоновано підняти їм розмір орендної плати. І таке підняття буде щодо усіх їхніх об’єктів у межах міста Львова. Якщо цей монополіст не зрозуміє, що об’єкти соціальної інфраструктури потрібно під’єднувати за собівартістю. Нам потрібно назавжди відмовитись від процедури безоплатних передач інженерних мереж на баланс монополістів. Відтак комісія вирішила встановити річну орендну плату за землю для «Львівобленерго» у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Якщо «Львівобленерго» й надалі буде приєднувати об’єкти соціальної інфраструктури за комерційним тарифом, то й місто встановить комерційні тарифи для підприємства за землекористування», - зауважує Олексій Різник.

Зауважимо, що завтра депутати Львівської міської ради мають намір звільнити від земельного податку всі комунальні підприємства Львова.

Також від сплати земельного податку у Львові будуть звільнені підприємств військово-промислового комплексу, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Львівобленерго припиняє електропостачання без попередження, порушуючи вимоги НКРЕКП

Нові ставки з 1 січня 2021 року за приєднання до електропостачання на Львівщині

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів