Садові будинки переведуть у житлові, а житловий - у садовий, - законопроєкт

12:18 19 квітня 2021 р.

В Україні майже 3 млн громадян використовують понад 200 тисяч га землі, що була надана для садівництва та городництва. На цих ділянках споруджені й скромні садові будиночки, і розкішні дачі.

Проєкт закону «Про садівництво та городництво в Україні» (№5357) має на меті врегулювати відносини користувачів і власників ділянок для садівництва й городництва, пише Dailylviv.

За законопроєктом усі такі садівницькі товариства мають стати неприбутковими об’єднаннями громадян, а його члени набудуть однакових прав і обов’язків. Зокрема — платити внески на утримання органів товариства, спільних споруд тощо. Причому незалежно від того, чи погодяться вони увійти до складу такого товариства.

Водночас проект передбачає можливість легалізувати садові «хатинки» як житлові будинки, якщо вони відповідають вимогам. Тобто можна буде зареєструватися за адресою ділянки для городу чи саду, а згодом обрати також свій орган місцевого самоврядування. 

Території (ділянки) компактного розташування землекористування садівницьких товариств реєструються місцевою владою як території тимчасового проживання громадян у складі сільського поселення, на території ради якої вони розташовані.

Садові будинки громадян цих товариств, щодо яких прийняті рішення про право власності на нерухоме майно, власникам яких видано відповідне свідоцтво на його державну реєстрацію, а також реєстрацію їх мешканців для постійного проживання у сільському населеному пункті, реєструються відповідною радою як постійні помешкання відповідних сіл чи селищ.

Садовий будинок може бути переведений у житловий будинок, житловий будинок у садовий без зміни цільового призначення, що передбачено законодавством України.

Проект передбачає обов’язок держави сприяти таким товариствам, зокрема, покривати половину їх витрат на інфраструктуру дачного поселення. При цьому вся інженерно-технічна інфраструктура (дороги, захисні смуги, господарчі двори, будівлі, водогони тощо) залишатимуться у колективній власності.

У Львові з 5-ти міст - найнижче завантаження готелів, але найбільший виторг за номер в день

Повнолітніх дітей зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків

Кому локдаун зарахують до трудового стажу

Де в Україні на висоті 400 м і більше над рівнем моря додають четвертину до зарплати (список 714)

dailylviv.com

До теми

20:58 27 січня 2022 р.

Через втрати мільйонів гривень на Львівщині планують запровадити щоденний облік туристів

Найвищий туристичний збір на Львівщині у Львівській, Трускавецькій, Східницькій, Славській та Судовишнянській територіальних громадах, а Львівська область – третя в Україні за підсумками 2021 року з показником туристичного збору 23 млн.

Рубрика: Економіка

14:04 27 січня 2022 р.

Земельні ділянки, нерухомість, родовища корисних копалин: на Львівщині презентували інтерактивну карту інвестпривабливості

Більше, ніж пів року, фахівці команди департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації спільно з колегами з Львівської обласної ради працювали над створенням платформи, де будь-яка фізична чи юридична особа зможе розмістити та/або знайти найкращі інвестиційні пропозиції.

Рубрика: Економіка

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу