Повнолітніх дітей зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків

23:22 17 квітня 2021 р.

В Україні Сімейний кодекс постановляє, що повнолітні діти зобов'язані утримувати непрацездатних батьків.

У Мінсоцполітики навіть визначили приблизні суми, які повинні витрачати дорослі діти на батьків, якщо тим доведеться скористатися послугами соцслужб. Про це йдеться в законопроекті "Про захист майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами", який оприлюднений відомством для громадського обговорення.

Про це повідомило РБК-Україна, пише Dailylviv.

За інформацією, яка зазначена у пояснювальній записці до законопроекту, незважаючи на те, що закон зобов'язує дітей допомагати батькам, в житті це вимога часто ігнорується. Відповідно, непрацездатні люди часто опиняються в інтернатах, де утримуються за державний рахунок.

Цей законопроект вводить норму, згідно з якою діти будуть змушені компенсувати витрати, понесені державою. Тобто, якщо батьків відправлять в інтернат для людей похилого віку, то їхні діти будуть зобов'язані оплачувати утримання родичів.

Повідомляється, що треба буде сплачувати за послуги, які надаються за рахунок бюджету. Наприклад, якщо соціальний працівник приносить продукти, прибирає і тощо. У разі, коли спадкоємці не будуть цього робити, установа зможе звернутися до суду і вимагати відшкодування витрат за три роки.

"Спадкоємці зобов’язані відшкодувати розумні витрати, які були зроблені одним із них або іншою особою (фізичною чи юридичною), на утримання, догляд, лікування та поховання (в разі його організації та забезпечення такими особами) спадкодавця", - йдеться у тексті законопроекту.

Додамо, що утримання батьків дітьми є відповідною компенсацією за утримання і турботу, надану батьками дитині. В нормальних умовах діти добровільно допомагають своїм непрацездатним батькам і турбуються про них.

Відповідно до статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка чи син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

dailylviv.com

До теми

17:04 7 травня 2021 р.

У Львові оголосили конкурс на новий СІЗО

У Львові оголошено Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу проектну пропозицію щодо образного вирішення комплексу будинків, будівель та споруд державної установи «Львівська установа виконання покарань №19» на 1000 місць на вул. Збиральній.

Рубрика: Економіка

12:12 7 травня 2021 р.

Верховний Суд засумнівався у законності будівництва ЖК Львівська брама ПАТ Ірокс - компанією Микичаків

Верховний Суд постановив повторно розглянути справу про скасування дозволів на будівництво житлового комплексу «Львівська брама» на вул. Шевченка, 418 у Львові, який будує ПАТ «Ірокс». Законність будівництва ставить під сумнів інспекція ДАБК у Львові.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу