Призначення пенсії, оформлення субсидії і не тільки: у «Дії» запускають сім нових соцпослуг

17:41 29 листопада 2021 р.

Фото до новини

З 29 листопада в "Дії" стали доступними нові послуги. Міністерство цифрової трансформації запустило на порталі державних послуг сім нових соціальних послуг, серед яких: оформлення субсидії, призначення або перераховування пенсії, оформлення довідок про страховий та трудовий стаж.

Відтепер, щоб отримати житлові субсидії достатньо заповнити заяву та декларацію на порталі Дія і надати додаткову інформацію в режимі анкети, що значно спрощує процес подання документів. Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

Для цього:

Потрібно авторизуватися на порталі Дія, зайти у розділ “Пенсії, пільги та допомога” і обрати пункт із субсидіями.

Далі — подати заяву та декларацію, які мають вигляд анкети. Треба відповісти на декілька запитань та ввести дані про вид субсидії, вказати банківський рахунок, номера особових рахунків тощо. У декларації необхідно вказати усіх членів домогосподарств, інформацію про вид доходів, майно, витрати, депозити, наявність транспортних засобів тощо. 

Можливо, буде необхідність завантажити декілька скан-копій чи фото документів та підписати все електронним підписом. Заповнення заяви займе до 30 хвилин. 

Після цього електронні документи надійдуть до Інформаційно-обчислювального центру Міністерства соціальної політики України, потім - до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення органів місцевого самоврядування і після перевірки – безпосередньо до управлінь соціального захисту населення, які призначають житлові субсидії. У більшості випадків скан-копії документів будуть не потрібні. Але можуть бути обставини відповідно до чинного законодавства, коли потрібно надати договір оренди чи документи про фактичну кількість мешканців у приміщенні тощо.

Також найближчим часом з’явиться можливість подати документи за допомогою порталу «Дія» для призначення державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, а наступного року і решти державних соціальних виплат.

«Подання документів для призначення житлової субсидії «онлайн» за допомогою порталу «Дія»  надає можливість комфортно оформити зазначену державну допомогу мешканцям області у зручний для них час, не виходячи з дому, що особливо актуально під час дії карантину» - зазначив заступник начальника управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Василь Гельбич.

Поряд з тим залишається можливість подати письмові документи для призначення житлових субсидій, який здійснюється на рівні:

відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;

уповноважених осіб старостинських округів;

посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);

управлінь соціального захисту населення міст обласного значення.

Документи на призначення субсидії також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням або через подання необхідних документів поштою на адресу управління соціального захисту населення (бланки заяв - https://www.msp.gov.ua/news/16214.html).

У Дії неможливо тепер видалити сертифікат про вакцинацію від COVID-19

У 2023 році українців перепишуть по-новому

Цифровий паспорт в Україні юридично прирівняють до звичайного

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів