Поки в країні буде війна – гривня буде знецінюватися, – експерт (відео)

14:50 12 листопада 2014 р.


Фото: Львіський прес-клуб

Золотовалютні запаси України – 12 млрд., і складаються з різних валют, в тому числі й з російських рублів. Між банками і надалі відбуваються розрахунки в рублях.

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «До якої історичної позначки може впасти гривня: хто і як може зупинити її знецінення?» заявив незалежний експерт з банківських питань Григорій Мельник. 

- Прогнози можна робити, коли економіка працює за певними правилами. Коли економіка повністю під адміністративним впливом, то прогнозувати важко, - каже він.

За його словами, на курс гривні щодо інших валют впливають багато факторів.

- Це є валютне входження. Валюти катастрофічно не вистачає. Ті акції, які Нацбанк запроваджував, діяли в гіршу сторону, а не на покращення. Тому що офіційний курс був у нас 12-13, а реально – 14.50. За рахунок адміністративних методів було стримано відтік валюти, - вважає експерт.

Впливає на курс валюти-гривні і війна. Відтік основних інвесторів уже відбувся, а нові – не приходять.
- При тому мусимо визнати, що на схід, на Донбас, в донецькі і луганські компанії валютні надходження йдуть, причому немалі, - каже Григорій Мельник.

Наступним фактором експерт називає Росію, тому що російські банки так само впливають на валютний ринок.

- Вони агресивної політики не проводять. Але їх присутність викликає занепокоєння. Якщо порівняти з Польщею, то там держава не дозволяє російським банкам входити. Не зрозуміло: у нас війна з Росією, а держава буде підтримувати і захищати російські банки.

Також він зауважив, що західні санкції, які спричинили обвал рубля, вплинули і на знецінення гривні.
- При тому у нас дотепер не запроваджені санкції проти Росії. Якщо підприємства хочуть торгувати з Росією, то вони можуть торгувати з нею. Єдине, якщо вони захочуть торгувати з Європою, то можуть потрапити під санкції. І це важливий момент, - каже експерт.

Тому про стабільність гривні зараз важко і зарано говорити, адже навіть сам Нацбанк не може спрогнозувати подальші дії. За словами експерта, щоби курс гривні, бодай якось стабілізувався, в Україні повинна зупинитися війна і прийти довгострокове затишшя.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:25 17 серпня 2022 р.

Пільгову транспортну картку ЛеоКарт можна отримати впродовж 15 хвилин

У ЛКП «Львівавтодор» нагадують пільговикам, які ще не подавали документи на отримання пільгової транспортної картки «ЛеоКарт», що процес її оформлення є справді швидким: картку можна отримати вже за 15 хвилин після подачі пакета документів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу