Поки в країні буде війна – гривня буде знецінюватися, – експерт (відео)

14:50 12 листопада 2014 р.


Фото: Львіський прес-клуб

Золотовалютні запаси України – 12 млрд., і складаються з різних валют, в тому числі й з російських рублів. Між банками і надалі відбуваються розрахунки в рублях.

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «До якої історичної позначки може впасти гривня: хто і як може зупинити її знецінення?» заявив незалежний експерт з банківських питань Григорій Мельник. 

- Прогнози можна робити, коли економіка працює за певними правилами. Коли економіка повністю під адміністративним впливом, то прогнозувати важко, - каже він.

За його словами, на курс гривні щодо інших валют впливають багато факторів.

- Це є валютне входження. Валюти катастрофічно не вистачає. Ті акції, які Нацбанк запроваджував, діяли в гіршу сторону, а не на покращення. Тому що офіційний курс був у нас 12-13, а реально – 14.50. За рахунок адміністративних методів було стримано відтік валюти, - вважає експерт.

Впливає на курс валюти-гривні і війна. Відтік основних інвесторів уже відбувся, а нові – не приходять.
- При тому мусимо визнати, що на схід, на Донбас, в донецькі і луганські компанії валютні надходження йдуть, причому немалі, - каже Григорій Мельник.

Наступним фактором експерт називає Росію, тому що російські банки так само впливають на валютний ринок.

- Вони агресивної політики не проводять. Але їх присутність викликає занепокоєння. Якщо порівняти з Польщею, то там держава не дозволяє російським банкам входити. Не зрозуміло: у нас війна з Росією, а держава буде підтримувати і захищати російські банки.

Також він зауважив, що західні санкції, які спричинили обвал рубля, вплинули і на знецінення гривні.
- При тому у нас дотепер не запроваджені санкції проти Росії. Якщо підприємства хочуть торгувати з Росією, то вони можуть торгувати з нею. Єдине, якщо вони захочуть торгувати з Європою, то можуть потрапити під санкції. І це важливий момент, - каже експерт.

Тому про стабільність гривні зараз важко і зарано говорити, адже навіть сам Нацбанк не може спрогнозувати подальші дії. За словами експерта, щоби курс гривні, бодай якось стабілізувався, в Україні повинна зупинитися війна і прийти довгострокове затишшя.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:24 16 травня 2021 р.

Українські заробітчани будуть по-новому платити податки в Польщі

У Польщі з травня 2021-го українським заробітчанам (як і іншим працюючим в країні іноземцям), дозволять отримувати податковий ідентифікатор PESEL (аналог українського ідентифікаційного коду) без прописки. Це спростить процедуру сплату податків.

Рубрика: Економіка

15:04 16 травня 2021 р.

Уже чотири мережі не продаватимуть пальне підвищеної якості

Ще щонайменше дві мережі АЗС долучилися до числа тих, хто вирішив призупинити продаж пального підвищеної якості через запровадження урядом граничного рівня торговельної надбавки до середньої ціни бензину і дизпального.

Рубрика: Економіка

11:46 16 травня 2021 р.

Громадянам і резидентам України дозволено туристичний в'їзд до Греції

Уряд Греції дозволив з 14 травня 2021 року в'їзд у країну туристів з 21 країни, до числа яких увійшла Україна. Усі мандрівники перед вильотом повинні заповнити декларацію на урядовому сайті travel.gov.gr.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу