Після нового року абоненти без лічильника залишаться без газу

11:15 1 жовтня 2015 р.

  • 0
  • 3582


Фото: Львівський прес-клуб


Відео: Львівський прес-клуб

З 1 січня 2016 року споживачам, які використовують газову плиту та газовий водонагрівач, але не мають лічильника, будуть перекривати газопостачання. Таких мешканців у Львівській області залишилося 8 тисяч.

Про це сьогодні, 1 жовтня, під час прес-конференції на тему:  «Чому частина споживачів у 2016 році може залишитися без газопостачання?», повідомив перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.

- Загалом по області абонентів, які використовують газ тільки для приготування їжі та підігріву води, є сорок тисяч. До закінчення року нам треба встановити ще 8 тисяч лічильників. Хочу нагадати, що  встановлення лічильника і сам лічильник є безкоштовними для мешканців, - каже він.

За його словами, ПАТ «Львівгаз» змушений встановлювати ці лічильники, виконуючи закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». На сьогодні найбільше небажаючих встановлювати лічильники є саме у Львові, Стрию та Червонограді. З восьми тисяч таких -  6 900 абонентів.

Як стверджує начальник управління експлуатації газового господарства Львова Павло Сербан, що ближче до закінчення року, то складніше це робити.

- Залишилися ті адреси, де технічно складно зробити. Або ж люди, які з незрозумілих причин не допускають майстрів на встановлення лічильників, - каже він.

Проте, він застерігає, що через тих абонентів, які відмовляться від встановлення лічильників, зможуть залишитися без газу і ті, хто має лічильник.

- Ми не можемо відімкнути одну квартиру. Ми мусимо відмикати стояк, де 4-5-9 квартир, - каже Павло Сербан.

За його словами, якщо мешканець відмовляється від монтажу лічильника, то складають акт. І, згідно з цим актом, після 1 січня 2016 року мешканець буде від’єднаний від газопостачання. А з ним і всі мешканці будинку на стояку. Свої дії газовики мотивують «Правилами безпеки газомонтажних робіт, п 7.1», який дозволяє їм відмикати всіх, незважаючи на будь-які обставини.

- Ми мусимо ставити заглушку на весь стояк. Проте відімкнути від газу – легко. Набагато важче потім під’єднати. Адже майстрам треба потрапити до кожної квартири і перевірити, щоби всі газові прилади були від’єднані, аби чогось не сталося, - каже він.

Начальник управління експлуатації газового господарства Львова стверджує, що газовики розмовляють з мешканцями, переконують. Трапляється, що мешканець уже погодився. приїжджає бригада на встановлення, а квартира зачинена – абонент передумав.

- Причини відмови різні. Хтось не хоче меблі розбирати, комусь той лічильник інтер’єр псує. На сьогодні вже маємо відсотків 30 вже актів про відмову, - каже він.
 «Львівгаз» має досвід відрізання від газу боржників, який активно використовував у 2000-х роках. І тоді, відрізаючи боржника від газу, не зачіпали інших мешканців. Тобто, не використовували метод колективної відповідальності.

- Я не кажу, що ми так відразу, 1 січня, повід’єднуємо тих, хто без лічильника і їхніх  сусідів. Я сподіваюся, що ми зможемо переконати абонентів. І тільки тоді будемо звертатися до більш радикальних методів, - обіцяє Володимир Король.  

Голова Всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження Роман Співак вважає, що переконати можна будь-кого. Просто з людьми треба говорити.

- Ми йдемо до Європи. А хай спробує європеєць сказати у себе, що він не хоче встановлювати лічильника. Та йому такого навіть до голови не прийде, - каже Роман Співак.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

09:00 20 липня 2019 р.

НБУ зміцнив гривню на майже 21 копійку

Національний банк України зафіксував офіційний курс гривні на рівні 25,815345 гривні за долар (у п’ятницю – 26,03) та 28,980306 – за євро (напередодні – 29,1953).

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 378

11:10 19 липня 2019 р.

На Львівщині завершують будівництво лісорозсадницького комплексу

Реалізація проекту зі створення сучасного розсадницького комплексу із вирощування лісових порід із закритою кореневою системою у державному підприємстві «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» пебуває на етапі завершення.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 345

Останні новини

"ЄС" і "Слугу народу" спостерігачі звинуватили у прихованій агітації

Львівщина вперше показує рекордно низьку явку

Галичани вже не очікують манни небесної та не роблять з депутата месію, - доцентка

Половина переселенців на Львівщині має право голосу, але лише за партії

На президентських виборах було набагато менше повідомлень про порушення, – начальник поліції

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення мозаїки Володимира Патика у Львові

Рубрика: Політика

Як позбутися загальнобудинкових газових лічильників

Рубрика: Ситуації і пригоди

"Слуга народу" у Львові

Рубрика: Політика

Дебати: Любомир Зубач ("Самопоміч")-Юрій Сиротюк ("Свобода")

Рубрика: Політика

Форум ГО Львівщини за ЄС

Рубрика: Політика

Всі відео розділу