Після нового року абоненти без лічильника залишаться без газу | Новини Львова

Після нового року абоненти без лічильника залишаться без газу

11:15 1 жовтня 2015 р.

  • 0


Фото: Львівський прес-клуб

З 1 січня 2016 року споживачам, які використовують газову плиту та газовий водонагрівач, але не мають лічильника, будуть перекривати газопостачання. Таких мешканців у Львівській області залишилося 8 тисяч.

Про це сьогодні, 1 жовтня, під час прес-конференції на тему:  «Чому частина споживачів у 2016 році може залишитися без газопостачання?», повідомив перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.

- Загалом по області абонентів, які використовують газ тільки для приготування їжі та підігріву води, є сорок тисяч. До закінчення року нам треба встановити ще 8 тисяч лічильників. Хочу нагадати, що  встановлення лічильника і сам лічильник є безкоштовними для мешканців, - каже він.

За його словами, ПАТ «Львівгаз» змушений встановлювати ці лічильники, виконуючи закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». На сьогодні найбільше небажаючих встановлювати лічильники є саме у Львові, Стрию та Червонограді. З восьми тисяч таких -  6 900 абонентів.

Як стверджує начальник управління експлуатації газового господарства Львова Павло Сербан, що ближче до закінчення року, то складніше це робити.

- Залишилися ті адреси, де технічно складно зробити. Або ж люди, які з незрозумілих причин не допускають майстрів на встановлення лічильників, - каже він.

Проте, він застерігає, що через тих абонентів, які відмовляться від встановлення лічильників, зможуть залишитися без газу і ті, хто має лічильник.

- Ми не можемо відімкнути одну квартиру. Ми мусимо відмикати стояк, де 4-5-9 квартир, - каже Павло Сербан.

За його словами, якщо мешканець відмовляється від монтажу лічильника, то складають акт. І, згідно з цим актом, після 1 січня 2016 року мешканець буде від’єднаний від газопостачання. А з ним і всі мешканці будинку на стояку. Свої дії газовики мотивують «Правилами безпеки газомонтажних робіт, п 7.1», який дозволяє їм відмикати всіх, незважаючи на будь-які обставини.

- Ми мусимо ставити заглушку на весь стояк. Проте відімкнути від газу – легко. Набагато важче потім під’єднати. Адже майстрам треба потрапити до кожної квартири і перевірити, щоби всі газові прилади були від’єднані, аби чогось не сталося, - каже він.

Начальник управління експлуатації газового господарства Львова стверджує, що газовики розмовляють з мешканцями, переконують. Трапляється, що мешканець уже погодився. приїжджає бригада на встановлення, а квартира зачинена – абонент передумав.

- Причини відмови різні. Хтось не хоче меблі розбирати, комусь той лічильник інтер’єр псує. На сьогодні вже маємо відсотків 30 вже актів про відмову, - каже він.
 «Львівгаз» має досвід відрізання від газу боржників, який активно використовував у 2000-х роках. І тоді, відрізаючи боржника від газу, не зачіпали інших мешканців. Тобто, не використовували метод колективної відповідальності.

- Я не кажу, що ми так відразу, 1 січня, повід’єднуємо тих, хто без лічильника і їхніх  сусідів. Я сподіваюся, що ми зможемо переконати абонентів. І тільки тоді будемо звертатися до більш радикальних методів, - обіцяє Володимир Король.  

Голова Всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження Роман Співак вважає, що переконати можна будь-кого. Просто з людьми треба говорити.

- Ми йдемо до Європи. А хай спробує європеєць сказати у себе, що він не хоче встановлювати лічильника. Та йому такого навіть до голови не прийде, - каже Роман Співак.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

У Львові чекають на рішення обласної комісії для відкриття дитсадків

На Львівщині за останню добу виявлено 82 інфікованих COVID-19

Лікарів з Борислава підозрюють у вчиненні злочину

Нові правила для далекобійників у ЄС: що зміниться для водіїв з України

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу