Після нового року абоненти без лічильника залишаться без газу

11:15 1 жовтня 2015 р.


Фото: Львівський прес-клуб

З 1 січня 2016 року споживачам, які використовують газову плиту та газовий водонагрівач, але не мають лічильника, будуть перекривати газопостачання. Таких мешканців у Львівській області залишилося 8 тисяч.

Про це сьогодні, 1 жовтня, під час прес-конференції на тему:  «Чому частина споживачів у 2016 році може залишитися без газопостачання?», повідомив перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.

- Загалом по області абонентів, які використовують газ тільки для приготування їжі та підігріву води, є сорок тисяч. До закінчення року нам треба встановити ще 8 тисяч лічильників. Хочу нагадати, що  встановлення лічильника і сам лічильник є безкоштовними для мешканців, - каже він.

За його словами, ПАТ «Львівгаз» змушений встановлювати ці лічильники, виконуючи закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». На сьогодні найбільше небажаючих встановлювати лічильники є саме у Львові, Стрию та Червонограді. З восьми тисяч таких -  6 900 абонентів.

Як стверджує начальник управління експлуатації газового господарства Львова Павло Сербан, що ближче до закінчення року, то складніше це робити.

- Залишилися ті адреси, де технічно складно зробити. Або ж люди, які з незрозумілих причин не допускають майстрів на встановлення лічильників, - каже він.

Проте, він застерігає, що через тих абонентів, які відмовляться від встановлення лічильників, зможуть залишитися без газу і ті, хто має лічильник.

- Ми не можемо відімкнути одну квартиру. Ми мусимо відмикати стояк, де 4-5-9 квартир, - каже Павло Сербан.

За його словами, якщо мешканець відмовляється від монтажу лічильника, то складають акт. І, згідно з цим актом, після 1 січня 2016 року мешканець буде від’єднаний від газопостачання. А з ним і всі мешканці будинку на стояку. Свої дії газовики мотивують «Правилами безпеки газомонтажних робіт, п 7.1», який дозволяє їм відмикати всіх, незважаючи на будь-які обставини.

- Ми мусимо ставити заглушку на весь стояк. Проте відімкнути від газу – легко. Набагато важче потім під’єднати. Адже майстрам треба потрапити до кожної квартири і перевірити, щоби всі газові прилади були від’єднані, аби чогось не сталося, - каже він.

Начальник управління експлуатації газового господарства Львова стверджує, що газовики розмовляють з мешканцями, переконують. Трапляється, що мешканець уже погодився. приїжджає бригада на встановлення, а квартира зачинена – абонент передумав.

- Причини відмови різні. Хтось не хоче меблі розбирати, комусь той лічильник інтер’єр псує. На сьогодні вже маємо відсотків 30 вже актів про відмову, - каже він.
 «Львівгаз» має досвід відрізання від газу боржників, який активно використовував у 2000-х роках. І тоді, відрізаючи боржника від газу, не зачіпали інших мешканців. Тобто, не використовували метод колективної відповідальності.

- Я не кажу, що ми так відразу, 1 січня, повід’єднуємо тих, хто без лічильника і їхніх  сусідів. Я сподіваюся, що ми зможемо переконати абонентів. І тільки тоді будемо звертатися до більш радикальних методів, - обіцяє Володимир Король.  

Голова Всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження Роман Співак вважає, що переконати можна будь-кого. Просто з людьми треба говорити.

- Ми йдемо до Європи. А хай спробує європеєць сказати у себе, що він не хоче встановлювати лічильника. Та йому такого навіть до голови не прийде, - каже Роман Співак.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:43 26 лютого 2021 р.

Фіксована річна ціна на газ для населення: у Кабміні повідомили про старт

Фіксована річна ціна на газ для населення від газопостачальних компаній почне працювати з 1 квітня, коли втратить силу встановлена державою "стеля" у 6,99 грн за кубометр.

Рубрика: Економіка

19:51 26 лютого 2021 р.

П’ять додаткових потягів на Львівщину скерувала "Укрзалізниця"

На останні дні зими й початок весни Укрзалізниця призначила 5 додаткових потягів, які курсуватимуть через Львівську область. У 3 випадках обласний центр є проміжною станцією, ще у 2 – кінцевою.

Рубрика: Економіка

12:48 26 лютого 2021 р.

Забудовників Малоголосківської загальмували на Кульпарківській. Бракує школи

Виконавчий комітет Львівської міської ради 26 лютого переніс затвердження містобудівних умов та обмежень ТОВ «Тібет» та ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» на продовження будівництва багатоповерхівок на вул. Кульпарківській, 96 у Львові. Йдеться про комплекс «Safe Town», який зводять на території громадської забудови.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу