Підприємства ділитимуть на мікро, малі, середні та великі по-новому, – експерт

17:08 11 квітня 2018 р.

До закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» внесено зміни в частині, де прописано критерії поділу підприємств на мікро, малі, середні та великі.

Про це сьогодні, 11 квітня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадала директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

- До цього часу було два критерії поділу – обсяг доходу підприємства та кількість найманих працівників. Тепер є три ознаки – обсяг доходу, кількість працівників та балансова вартість активів. Для того, щоби зарахувати себе до якоїсь групи, достатньо відповідати двом з цих трьох ознак, - розповідає вона.

Так, до мікропідприємств належать ті підприємства, балансова вартість активів яких становить до 350 тисяч євро, чистий дохід від реалізації продукції – до 700 тис євро, а середня кількість працівників не перевищує 10 осіб. До малих підприємств - підприємства, балансова вартість активів яких становить до 4 млн євро, чистий дохід від реалізації продукції – до 8 млн євро, а середня кількість працівників  не перевищує 50 осіб. До середніх - підприємства, балансова вартість активів яких становить до 20 млн євро, чистий дохід від реалізації продукції – до 40 млн євро, а середня кількість працівників  не перевищує 250 осіб. Все, що йде понад ці числа, - це вже великі підприємства, згідно зі Законом «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». 

- У нас є багато підприємств, обсяг постачання яких за минулий рік був до 20 млн, балансова вартість активів – далеко до 10 млн. Але там може бути 15-20 найманих працівників. Раніше ці підприємства не потрапляли в категорію малих підприємств. Цього розу – вже потрапляють, - роз’яснює фахівець.

Водночас Людмила Шахно нагадує, що ці критерії набули чинності лише цього року. І коли підприємство буде складати фінансові звіти за цей рік, воно може послуговуватися цими критеріями. А якщо складаються звіти за попередні роки, то треба застосовувати критерії, які були чинні саме тоді. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:56 17 жовтня 2021 р.

Компанія з Дніпра повідомила, що видобуватиме торф біля Городка на 265 га цілорічно і в дві зміни

ТОВ «ВАЛО ТІМБЕР» з Дніпра повідомила про плановану діяльність з видобування торфу на родовищі «Городок», розташованого за 0,2 км на південний схід від міста Городок.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу