Перша ділянка - Київ-Львів і кордон, 896 км: цьогоріч розпочнуть будівництво євроколії

13:03 22 лютого 2021 р.

Фото до новини

Міністерство інфраструктури дає старт проекту високошвидкісного залізничного сполучення в Україні. На початковому етапі він передбачатиме будівництво залізничної лінії зі швидкістю руху до 250 км/год та сучасної інфраструктури для обслуговування InterCity та контейнерних перевезень у напрямку ЄС.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час свого виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30 «Інфраструктура» сьогодні, 22 лютого, пише Dailylviv.

«Європа визначила 2021-й рік роком залізниць. І ми також в тренді – вперше за 30 років 4 млрд грн з держбюджету підуть на те, що відчує кожен пасажир – 100 нових вагонів та електрифікацію. А головне – даємо старт проекту високошвидкісного залізничного сполучення. Нам потрібні швидкості 21 століття та інтеграція із залізницями країн ЄС, прискорення доставки вантажів та контейнерів», - наголосив Владислав Криклій.

Для реалізації майбутнього проекту були обрані наступні напрямки: Київ-Львів-держкордон, Київ-Одеса, Київ-Харків, Київ-Дніпро-Запоріжжя. «Перша залізнична лінія зі швидкістю руху до 250 км/год з’єднає державний кордон з Польщею та місто Львів (станція Скнилів) з можливістю продовження лінії до Києва і подальшою розбудовою по Трансєвропейській транспортній мережі TENT-T. Проєкт передбачає будівництво інфраструктури для обслуговування поїздів типу InterCity та контейнерних перевезень у напрямку Європейського Союзу», - додав Владислав Криклій.

За його словами, держава має приділяти більше уваги будівництву нової інфраструктури не лише у дорожньому секторі, а й на залізниці, у портах, аеропортах і пошті.

«Транспорт формує близько 6% ВВП і разом із суміжними галузями дає роботу приблизно 1 мільйону громадян. Покращення інфраструктури в декількох напрямках має значно більший мультиплікативний ефект, ніж в одному. Тому важливо їх розвивати», - підкреслив міністр.

За його словами, цей проект планується реалізувати з залученням міжнародного партнера, водночас міністр не сказав, хто з МФО готовий профінансувати реалізацію цього проекту.

"Загалом очікуємо понад 5 млн пасажирів на рік після того, як завершаться всі етапи будівництва нової високошвидкісної колії", - наголосив Криклій.

У рамках реалізації проекту з будівництва євроколії в Україні планується також закупівля 39 високошвидкісних потягів.

Десять разів машиністи потягів екстрено гальмували на Львівській залізниці у 2021 році

Укрзалізниця пропонує їхати до Львова замість Івано-Франківська

Укрзалізниця додала роботи провідницям і призначила 8 поїздів до 8 березня

На залізничному мості Сапіжанка – Сокаль замінять залізобетонні прогонові споруди на нові

Укрзалізниця запускає ще один західний потяг

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів