Новорічні подарунки радять втиснути у 689 гривень

19:17 28 грудня 2016 р.

Фото до новини

Оподаткування подарунку залежить від його «наповнення» і формату.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це 28 грудня у відеопроекті «Бухгалтерська правда». Який відбувся у  Львівському прес-клубі, розповіла керівник служби контролю фінансів компанії «Західна консалтингова група», лектор Академії професійного бухгалтера Людмила Шахно.

Вона зауважила, що законодавство розмежовує види подарунків. Це можуть бути гроші, а може бути класичний подарунок в гарному упакуванні. Від цього буде залежати й оподаткування.

- Якщо подарунки видали в пакуночках з бантиками і якщо вартість подарунків не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2016 року (689 гривень), то платити ПДФО та військовий збір не треба. Про це говорить лист податкової від 14.12 2016 року. Проте єдиний соціальний внесок платиться в будь-якому разі. ЄСВ – це 22 відсотки від суми подарунка, - пояснює вона.

Якщо же вартість подарунка в упакуванні перевищує 689 гривень, то доведеться сплатити і ПДФО, і військовий збір, і ЄСВ. 

- Для тих, хто є платниками ПДВ, надання таких подарунків потрапляє під визначення «постачання подарунків». Отже – ще 20 відсотків ПДВ, - уточнює Людмила Шахно.

Отже, з подаруноку не в грошовому вимірі вартістю до 689 гривень, який є частиною зарплати, треба сплатити ЄСВ (22 відсотки від вартості подарунка).

Якщо цей подарунок трактуватиметься як частина заробітної плати, то ПДФО і військовий збір буде рахуватися від загальної її вартості за місяць.
Проте, якщо цей подарунок видається працівникові «живими» грошима, то роботодавець змушений буде сплатити всі податки, навіть якщо ця премія не перевищуватиме вищезгаданих 689 гривень.

Єдине, за що не треба платити податок, це – новорічні подарунки дітям працівників.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів