НКРЕ заборонила донарахування за природний газ

10:20 24 листопада 2018 р.


Фото: pravda.com

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ухвалила рішення, яким заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ.

Про це повідомила на своїй сторінці у «Facebook» голова НКРЕКП Оксана Кривенко. За її словами «проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж у платіжних документах за жовтень цього року здійснила донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов».

«Вузли обліку природного газу в точках передачі газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20), проте лічильники газу у побутових споживачах не здійснюють такої температурної корекції обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища. Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в 5℃ виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 кубометр (1000 кубометр – 949 кубометр)», – підкреслила голова НКРЕКП.

Оксана Кривенко також зазначила, що обсяги таких втрат розраховуються відповідно до методик, затверджених Міненерговугілля. НКРЕКП при розрахунку тарифу врахувала обсяги втрат операторів ГРМ, які були затвердженні Міненерговугілля.

У Нацкомісії вирішили провести нормативно-правове регулювання даної проблематики через внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» шляхом зміни стандартних умов в частині температури з 20℃ на 0. Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу. НКРЕКП також рекомендувала Міненерговугіллю виконати вимоги закону України «Про ринок природного газу», розробити необхідні технічні регламенти та здійснити перехід до виміру природного газу в енергетичних одиницях.

Нагадаємо, 23 листопада директор ТОВ «Львівгаз збут» Наталія Лавриненко на прес-конференції у Львові повідомила, що населення, яке споживає газ, буде платити за отриману послугу з урахуванням коефіцієнта. Цей коефіцієнт є в квитанціях від ТОВ «Львівгаз Збут».

dailylviv.com

До теми

14:05 18 червня 2021 р.

Нафтопровід Броди – Держкордон перенесли

З метою недопущення масштабної техногенно-екологічної катастрофи та виведення з ладу Стрийського водозабору в області реалізували проєкт винесення нафтопроводів «Броди – Держкордон» І-ої та ІІ-ої черг в обхід с. Розгірче на ділянці км 157 – км 165.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу