Німеччина надала Україні Patriot, IRIS-T, Gepard для захисту критично важливої інфраструктури

22:35 13 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Крім цього, «Укренерго» отримає 76 млн євро гранту від банку KfW для зміцнення захисту об’єктів та підвищення надійності живлення споживачів.

Про це повідомило ПАТ НЕК «Укренерго», пише Dailylviv.com.

Уряд Німеччини через німецький банк розвитку KfW виділив грант на 76 млн євро для НЕК «Укренерго». Кошти будуть спрямовані на фінансування будівництва інженерного захисту підстанцій, встановлення нового високовольтного обладнання, зокрема автотрансформаторів, та модернізацію мережі на кордоні з Європою. 

«Грантові кошти будуть спрямовані на укріплення захисту наших об’єктів, їхнє відновлення та модернізацію, а також на будівництво нових повітряних ліній. Ці заходи допоможуть покращити надійність енергоживлення споживачів. Також надане фінансування допоможе Укренерго у подальшій розбудові взаємозв’язків енергосистем України і Молдови з енергосистемою континентальної Європи», - заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Фінансування за грантовою угодою між KfW та Укренерго підтримає здатність України успішно пройти цей та наступні зимові сезони через сприяння швидкій відбудові та створенню захисних споруд на підстанціях. А виділений днями другий зимовий пакет військової допомоги від Німеччини, який включає ППО PATRIOT, IRIS-T і Gepard, допоможе захистити критично важливу інфраструктуру», - підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Мартін Єґер. 

Загалом, «Укренерго»  залучило понад 220 мільйонів євро кредитних і грантових коштів KfW для відновлення та реконструкції підстанцій.

Окрім цього, німецькі оператори системи передачі Amprion, TenneT, TrasnetBW та 50 Hertz надали більше сотні одиниць обладнання, необхідного для ремонту магістральних електромереж та підстанцій «Укренерго». 

Рік тому прем'єр-міністр Денис Шмигаль говорив про кредит в сумі 32,5 млн євро, що був одержаний для компанії «Укренерго» від державного банку Німеччини KfW.

Нагадаємо, що у вересні цього року НКРЕКП звернула увагу на те, що впродовж останніх тижнів «Укренерго» неодноразово залучала аварійну допомогу в іноземних партнерів. Водночас ринок спостерігав повну бездіяльність компанії у вирішенні питання залучення додаткових джерел генерації для покриття попиту. 

Тим часом на Львівщині вже є графіки вимкнень електроенергії, але ще без розпоряджень про запровадження.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dw.de/

 

новобудови Львів