Неможливо проконтролювати, куди міська влада Львова витрачає гроші, - депутатка | Новини Львова

Неможливо проконтролювати, куди міська влада Львова витрачає гроші, - депутатка

20:01 17 червня 2020 р.

  • 0

Членкиня постійної комісії із питань гуманітарної політики, голова групи “Позафракційні” у Львівській міській раді Олена Пасевич не вірить, що кредит ЄБРР, якого домагається мер Андрій Садовий, буде використано за цільовим призначенням.

Депутатка Львівської міської ради Олена Пасевич заявила, що впродовж чотирьох років кожен розгляд міського бюджету приймався дуже складно.

За її словами, дуже великі кошти місто закладає у статутний капітал. Але є проблема – немає чіткого визначення - яка саме сума йде на ті чи інші видатки. І коли вона як депутатка намагалася отримати відповідь, то конкретних розшифровок їй не надавали.

Під час пресконференції “Оплата праці працівників львівських комунальних підприємств в умовах пандемії” 17 червня у Пресклубі Олена Пасевич навела приклад із будівництвом будинку для родин загиблих та поранених учасників АТО та Революції Гідності.

- Я довго не могла зрозуміти, скільки ж обійшлось будівництво цього будинку, - сказала Олена Пасевич. - У перший рік закладено 15 млн грн у статутний капітал, другий рік - 30 млн грн, третій рік -  ще 60 млн грн. Виникає запитання: скільки ж треба на будинок? В загальному будинок обійшовся в 50 млн. Але ж це не так, бо ми постійно «вливали» в статутний капітал кошти. При чому це можна було використати в інші види робіт, у тому числі й на зарплати не лише тих, хто був пов’язаний з будівництвом, а й на інші супутні речі. І проконтролювати це насправді неможливо!

Депктатка Пасевич не розуміє, як в таких умовах депутат має виконувати свою контрольну функцію? І як вона має пояснити своїм виборцям, що будинок обійшовся у 50 млн грн, тоді як в статутний капітал комунального підприємства заклали понад 100 млн?

Відтак, вона має сумніви щодо того, наскільки прозоро використають за призначенням кредитні гроші від ЄБРР, якщо міська влада їх все таки візьме.

- На минулому засіданні, на відміну від колег, ми, позафракційні депутати, підтримували питання щодо надання кредиту ЄБРР, - сказала Олена Пасевич. – І при цьому ми вносили правку про те, щоб було цільовий розпис, на що йде кожна копійка коштів. Але варто дати людям меседж про те, що це не є конфлікт, і ми не проти людей (в тому числі, і працівників комунальних підприємств – ЩЛ). Основне, це цільове використання. Якщо це робиться для користі громади міста — немає питань. Але ми маємо бути переконані, що це все робиться для користі громади і тут нічого не приховано.

Довідково

19 червня на пленарному засіданні ЛМР розглянуть питання про кредит ЄБРР у 20 млн євро позики (це майже 700 млн грн) – ці кошти хочуть спрямувати на зарплати працівників АТП-1, “Львівелектротрансу”, “Львівводоканалу” та “Львівтеплоенерго”.

Як запевняють у мерії, коли у Львові планували бюджет, потрібно було 472 млн грн. Однак, зараз профінансовано лише 240 млн грн, оскільки пандемія коронавірусу вдарила по економіці підприємств, які недоотримали очікуваних прибутків. Утім, більшість депутатів з таким станом речей не погоджуються. Вони вважають, що місто має гроші на виплату працівникам комунальних підприємств, і брати кредит недоречно.

Міський голова Львова і його адміністрація зловживають лізингом - без тендерних процедур, - вважає депутат ЛМР Валерій Веремчук.

Керівники комунальних підприємств Львова отримують по 120-150 тис грн за місяць, інші працівники - 7 тис грн, - заявив депутат ЛМР Петро Адамик


Відео: Львівський пресклуб

Коментарі(0)

До теми

14:07 13 липня 2020 р.

Будинок генерала-ректора Ткачука зі Львова продають за 1,95 млн доларів

Офіційно будинок належить племінниці Петра Ткачука Анні Сенаторовій та її чоловіку Денису Сенаторову. На них також зареєстровано і земельні ділянки, на яких розташований будинок.

Рубрика: Економіка

11:02 13 липня 2020 р.

Податкова Львівщини рідше перевіряє і більше донараховує

Перевірки на Львівщині щодо сплати податків з доходів фізичних осіб: з початку року до бюджету додатково надійшло близько 1,9 мільйона гривень, їх кількість зменшилася майже на 19 відсотків

Рубрика: Економіка

Останні новини

У Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату, - голова ЛОДА

Горяни Львівщини запросили в гості президента Зеленського

Собака знайшов майже 600 наркотичних таблеток у ПП Шегині

Будинок генерала-ректора Ткачука зі Львова продають за 1,95 млн доларів

Найбільша кількість підтверджених випадків COVID-19 у Львівській і Закарпатській областях

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу