Керівники комунальних підприємств Львова отримують по 120-150 тис грн за місяць, інші працівники - 7 тис грн, - депутат

16:27 17 червня 2020 р.

Фото до новини

19 червня на позачерговій сесії Львівської міської ради депутати кількох фракцій розкажуть львів’янам, звідки міський голова має взяти кошти на зарплату комунальникам. Не з кредиту від ЄБРР.


Відео: Львівський пресклуб

Учасники пресконференції “Оплата праці працівників львівських комунальних підприємств в умовах пандемії”, що відбулася сьогодні у Львівському пресклубі, пояснили, чому на останніх пленарних засіданнях сесії ЛМР депутати масово не голосують за прийняття рішень, які пропонує виконком ЛМР.  Так, на позачерговому засіданні 28 травня з 15-ти питань лише три вирішилися позитивно, усі решта або не набрали необхідної кількості голосів, або ж їх перенесли на пізніший термін.

Наріжним каменем нині є питання про кредит ЄБРР – його розглядатимуть 19 червня. Йдеться про  20 млн. євро позики у ЄБРР (це майже 700 млн грн). Ці кошти хочуть спрямувати на зарплати працівників АТП-1, “Львівелектротрансу”, “Львівводоканалу” та “Львівтеплоенерго”. Як запевняють у мерії, коли у Львові планували бюджет, потрібно було 472 млн. грн.. Однак зараз профінансовано лише 240 млн. грн, оскільки пандемія коронавірусу вдарила по економіці підприємств, які недоотримали очікуваних прибутків. Але більшість депутатів з таким станом речей не погоджуються. Вони вважають, що місто має гроші на виплату працівникам комунальних підприємств і брати кредит недоречно.

-  Андрій Садовий розпочав передвиборчу компанію, а оскільки презентувати мешканцям Львова він не має що, то хоче «продати конфлікт», - вважає Петро Адамик, член постійної депутатської комісії конкурентоспроможності, сталого розвитку та підприємництва, голова фракції партії «Європейська солідарність» у Львівській міській раді.  - Кредит ЄБРР жодного стосунку до заробітних плат працівників підприємств не має. Після тривалих процедур ці гроші у вересні врешті-решт зайдуть на рахунки певних осіб.

За словами Адамика, гроші на ті чи інші потреби міста в Ратуші роздають «на другому поверсі», тобто у кабінеті міського голови Андрія Садового.  

-  Андрій Іванович їх штучно тримає, щоб створити конфлікт, а людям пояснює, що депутати - такі погані, не хочуть, щоб ви вчасно отримали зарплати, - пояснив він. -  Через 4 місяці у Львові зміниться влада. І вона отримає мільярдний борг через дії Садового та його команди! Як розвивати місто в таких умовах?

Петро Адамик також наголосив, що гроші місто витрачає нераціонально. За його словами, величезні суми витрачаються на різноманітні відрядження членів команди Садового. А оскільки  в умовах пандемії поїздки скасували, то ці заощаджені гроші можуть піти на зарплати працівникам комунальних підприємств. Тоді навіщо брати кредит?

Петро Адамик також зауважив, що зарплати керівників комунальних підприємств без різноманітних додатків і премій становлять близько 60 тис. грн, а реально ці люди отримують по 120 - 150 тис. грн. за місяць, тоді як інші працівники мають близько 7 тис. грн.  За його словами, навіть радники міського голови отримують по 50-60 тис. грн. заробітної плати.  

Ми постійно вкладаємо кошти в АТП-1, Садовий і його команда «викачують» їх, а людям кажуть: «Ми не маємо чим вам платити», - зауважив Петро Адамик. -  Допоки Андрій Іванович показує львів’янам такі фокуси, його менеджери запускають руки в кишені львів’ян.  В інших містах люди вже давно мають е-квиток та сміттєпереробний завод, а ми з року в рік маємо лише плани на ці речі. За 14 років міська влада спромоглася хіба що трамвай на Сихів пустити, хоча цей проєкт розпочали ще попередники Садового. 

Відтак, на думку голови фракції «Європейська Солідарність», конфлікт у стінах Ратуші створюють не депутати, а саме міський голова.

Це примітивна маніпуляція на людських емоціях: «добрий» міський голова хоче взяти гроші у кредит і дати зарплати, а «погані» депутати заважають це зробити, - резюмував Петро Адамик.

Неможливо проконтролювати, куди міська влада Львова витрачає гроші, - депутатка Олена Пасевич.

Міський голова Львова і його адміністрація зловживають лізингом - без тендерних процедур, - депутат Валерій Веремчук

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів