Міський голова Львова і його адміністрація зловживають лізингом - без тендерних процедур, - депутат | Новини Львова

Міський голова Львова і його адміністрація зловживають лізингом - без тендерних процедур, - депутат

19:40 17 червня 2020 р.

  • 0

Мерія у такий спосіб бере майже все у своїх постачальників-"кредиторів: від автомобілів - до меблів, заявив депутат ЛМР Валерій Веремчук.

На думку Валерія Веремчука, члена постійної комісії з питань фінансів та планування бюджету, голови фракції «Громадський рух «Народний контроль» у Львівській міській раді, міська виконавча влада звикла жити у кредит, але віддавати борги доведеться мешканцям Львова упродовж тривалого часу.

- Сьогоднішні борги міста вже розписані до 2041 року, - сказав він. - Це 5 млрд 150 млн грн лише по кредитах комунальних підприємств.  Крім того, ще 2 млрд 739 млн по облігаціях, на які вже Львівська міська рада дала згоду. Це вже майже 8 млрд грн! А ще зараз є лізинги. Автобуси, всі пам’ятаємо, коштували 600 млн плюс 200 млн лізингових платежів. Крім того, в лізинг береться все: від меблів, автомобілів адміністрації міського голови, навіть роялі - в лізинг… Я вже не знаю, що ми тільки не купували в лізинг! А це той самий кредит, тільки в «товарному» вигляді й без тендерних процедур – тобто абсолютні прямі угоди на сотні мільйонів з постачальником, який сподобається. 

Акцентуючи на запитанні, де взяти кошти для зарплат працівникам комунальних підприємств, Веремчук наголосив, що гроші насправді є. 

- На жаль, останніми роками ці кошти на зарплати йдуть з так званих статутних капіталів, - пояснив він на пресконференції “Оплата праці працівників львівських комунальних підприємств в умовах пандемії”, яка відбулася у Пресклубі 17 червня. – Просто кажучи, замість будувати садочки, нові школи, закуповувати медичне обладнання без лізингу, без кредиту — ці кошти йдуть з так званого бюджету розвитку, звідки перенаправляються в статутний капітал та з них частково виплачуються заробітні плати. 

Валерій Веремчук повідомив, що на цей рік виконавчий комітет Львівської міськради (адже саме він пропонує депутатам затверджувати бюджет міста) заклав такі суми підприємствам: КП “Львівелектротранс“ - 114,5 млн грн, КП “АТП-1” 146 млн грн, КП “Львівтеплоенерго” - 189 млн, 952 тис. грн, КП “Залізничнетеплоенерго” - 18,5 млн грн, КП “Львівводоканал” - 273 млн 149 тис. грн і так далі. 

- Ці кошти станом на сьогодні жодне підприємство не вибрало в повному обсязі, - наголосив Валерій Веремчук. - Так, сьогодні ми живемо в непростих умовах. Так, є багато втрат. Але разом з тим є економія. Ми бачимо 50-60 млн економії на ТПВ за результатами, станом на 16 червня. Це - офіційна інформація від управління фінансів. Ми проаналізували дуже щільно ці видатки. Чому вони мають там лежати й чекати поки їх якийсь чиновник «освоїть»?  Ви знаєте, що з цими «освоєннями» потім маємо кримінальні справи, впровадження, вилучення, а хтось кудись утікає… десь втікає. Так заберімо це, щоб не було спокуси в нікого нічого «освоювати» і віддамо ці кошти  на зарплати! 

Депутат також назвав конкретні речі, на яких ми насправді заощадили за період карантину. 

- Економія на пільгових перевезеннях склала 41 мільйон - це ми можемо скерувати туди, де нам бракує, а саме - на зарплати працівників комунальних підприємств, - сказав Валерій Веремчук. - Економія в освіті - 133 млн грн за цей час. Ще є економія ( на чому можна зекономити – ЩЛ): відрядження, масові заходи, улюблені промоції - це все мільйони. Ми говоримо: не сотні тисяч, ми говоримо про десятки мільйонів гривень! На жаль, в порядок денний цього питання Андрій Іванович не включив. Він, напевно, не хоче, щоб працівники отримували зарплатню. Головне їх залякати - “які негідники депутати”. 

Веремчук висловив думку, що у важкий час міська влада мала би почати економію зі себе, однак такого бажання немає. 

- Але не хочуть відмовитись ні від «золотих» душів в Ратуші, майже за мільйон грн, ні від закордонних відряджень та іншого. На жаль, минулого засідання депутатська більшість не підтримала нашу пропозицію і нашу ухвалу обмежити премії заступникам й радникам міського голови, щоб ці кошти пішли на зарплати працівникам комунальних підприємств. Повірте, ми маємо дуже багато резервів в бюджеті. І якщо міський голова захоче, то він внесе це питання в порядок денний. Якщо ні, тоді ми будемо змушені самі ці кошти забирати й віддавати людям, там де їх бракує, - заявив депутат ЛМР Валерій Веремчук.  

Довідково

19 червня на пленарному засіданні ЛМР розглянуть питання про про кредит ЄБРР у 20 млн євро позики (це майже 700 млн грн) – ці кошти мерія  хоче спрямувати на зарплати працівників АТП-1, “Львівелектротрансу”, “Львівводоканалу” та “Львівтеплоенерго”. 

Як запевняють у мерії, коли у Львові планували бюджет, потрібно було 472 млн грн. Одна, зараз профінансовано лише 240 млн грн, оскільки пандемія коронавірусу вдарила по економіці підприємств, які недоотримали очікуваних прибутків. Утім, більшість депутатів з таким станом речей не погоджуються. Вони вважають, що місто має гроші на виплату працівникам комунальних підприємств, і брати кредит - недоречно. 

"Щоденний Львів" повідомляв, що керівники комунальних підприємств Львова отримують по 120-150 тис грн за місяць, інші працівники - 7 тис грн.

Неможливо проконтролювати, куди міська влада Львова витрачає гроші.


Відео: Львівський пресклуб

Коментарі(0)

До теми

14:07 13 липня 2020 р.

Будинок генерала-ректора Ткачука зі Львова продають за 1,95 млн доларів

Офіційно будинок належить племінниці Петра Ткачука Анні Сенаторовій та її чоловіку Денису Сенаторову. На них також зареєстровано і земельні ділянки, на яких розташований будинок.

Рубрика: Економіка

11:02 13 липня 2020 р.

Податкова Львівщини рідше перевіряє і більше донараховує

Перевірки на Львівщині щодо сплати податків з доходів фізичних осіб: з початку року до бюджету додатково надійшло близько 1,9 мільйона гривень, їх кількість зменшилася майже на 19 відсотків

Рубрика: Економіка

Останні новини

У розважальних закладах Львова 11 порушень карантину (відео)

У Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату, - голова ЛОДА

Горяни Львівщини запросили в гості президента Зеленського

Собака знайшов майже 600 наркотичних таблеток у ПП Шегині

Будинок генерала-ректора Ткачука зі Львова продають за 1,95 млн доларів

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу