На Золочівщині варять підфранцузький сир з благословення священника

13:28 14 березня 2021 р.

Фонд "Милосердний самарянин" і уряд Люксембургу допомогають священнику на Золочівщині створити навчально-реабілітаційний центр для людей з інвалідністю.

За грантові гроші священник із Золочівщини збудував ферму та сироварню, поруч — навчально-реабілітаційний центр для людей з інвалідністю. Отець Михайло мріє навчити їх сироварінню, садівництву та дати гідну роботу.

Про це розповіло Суспільне ТБ, пише Dailyliviv.

Зараз на фермі священника є понад 30 тварин, серед них: альпаки, кози та вівці. З їхнього молока працівники виготовляють більше 10 видів сиру.

"Це вже є під французькі: з пліснявою синьою, наприклад, чи з зеленою. Для того, щоб зробити такий сир, ми додаємо певні інгредієнти, а потім робимо проколи. Завдяки цьому, там де повітря доходить, утворюється пліснява", — каже священник.

На сироварні є холодильники, потрібні форми для твердих сирів, та головне – пастеризатор.

"Сюди заливаємо молоко, тут є спеціальний шнек, який крутиться. Цей шнек проганяє молоко. Тут є такий простір, в якому є вода. Вода нагрівається до певної температури та проводить пастеризацію. Потім ми додаємо необхідні інгредієнти, закваски, ферменти. Так створюються тверді сири", — каже отець.

Ферму збудували за гроші фонду "Милосердний самарянин" та гранту уряду Люксембургу. Окрім того, на території спорудили будинок, який у майбутньому буде навчально-реабілітаційним центром для людей з інвалідністю. Згодом все це становитиме єдиний комплекс, у якому люди зможуть навчатись, працювати та соціалізуватись.

"Ми хочемо просто дати дітям і молоді з інвалідністю можливості, щоб вони працевлаштувалися. Молочна галузь така, що є елементи, де вони можуть спокійно це робити. Там і моторика рук може бути задіяна, коли, наприклад, виготовляєш сулугуні чи моцарелу", — каже отець Михайло Сукмановський.

За словами священика Михайла Сукмановського, фонд "Милосердний самарянин" опікується більше, ніж 20 людьми з інвалідністю. Незабаром охочих навчатимуть працювати в сфері сироваріння, фермерства, садівництва та сільського господарства.

У майбутньому на інклюзивній сироварні планують виробляти до 10 кілограмів сиру на день.

Зараз родина священика оголосила збір грошей на закупівлю необхідного обладнання.

Україна засолоджує Європу шоколадом і кондитерськими виробами

На громадські пасовища Львівщини додатково дали 3 млн 328 тис грн

На Львівщині вісім безробітних змагаються одне робоче місце з оплатою більше 8 тисяч гривень

dailylviv.com

До теми

19:54 20 вересня 2021 р.

На Львівщині порахували кількість арабських туристів і суму, яку кожен з них витрачає за 5-7 днів

Улітку 2020-го був скасований візовий режим із країнами Близького Сходу. Представники авіакомпанії «Flynas» розпочали авіарейси між містами Саудівської Аравії і Львовом. Завдяки цьому авіасполученню на Львівщину упродовж усього літа й зараз, у вересні, приїжджає велика кількість гостей.

Рубрика: Економіка

18:22 20 вересня 2021 р.

Ринок сільгоспземлі на Львівщині: назвали вартість продажу і оренди за перші три місяці

З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, який скасовує дію мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про результати перших місяців функціонування ринку та реакцію аграрного сектору Львівщини на можливість купувати та продавати земельні ділянки говорили сьогодні під час брифінгу у Львівському пресклубі.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу