На землях новороздільської «Сірки» збудують сміттєкомплекс

16:04 3 липня 2018 р.

Перша сортувальна лінія сміття, яку закуплено за державні кошти, розпочне свою роботу завтра в Самборі. Ще одну сортувальну лінію монтують у Новояворівську. Третю планують поставити в Дрогобицькому районі.

Про це сьогодні, 3 липня, під час прес-конференції на тему: «Чистий Львів. Річний підсумок управління ТПВ Львівською ОДА», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарств Львівської ОДА Назарій Романчук. 

- Ці сортувальні лінії дадуть можливість на 30 відсотків зменшити об’єм того сміття, який будуть захоронювати на полігонах, - каже він. 

Також, за його словами, є сортувальні лінії в Стрию та Червонограді. Але їх побудували інвестори за свої кошти. 

Назарій Романчук каже, що до 2030 року у Львівській області буде збудовано чотири комплекси з утилізації твердих побутових відходів, облаштовано сім ключових полігонів та проведено рекультивацію 154 несанкціонованих сміттєзвалищ. 

Також буде побудовано комплекс з утилізації сміття. 

- Ми досягли домовленості з польським інвестором «Waste Management Systems». Залишилося провести громадські слухання, після яких буде передано земельну ділянку. І з цього моменту впродовж дев’яти місяців буде збудований перший етап заводу. І ми зможемо частину сміття зі Львова завозити туди і переробляти. Загалом цей завод буде будуватися три роки, - говорить він. 

Громадські слухання з цього питання заплановано на 25 липня. Вони пройдуть у Новому Роздолі, тому що завод планують побудувати на землях новороздільської «Сірки».

За його словами, загальна потужність заводу складає 276 тисяч тонн сміття на рік. І там перероблятимуть не тільки сміття зі Львова, але й з районів. 

- Загальна вартість інвестицій є 85 млн євро. Цей комплекс дасть можливість додатково створити 105 робочих місць. Це є спільне україно-польське товариство, яке співпрацює з польськими підприємцями, які будуть подібні комплекси в Польщі. У них є досить хороший механізм виробництва RDF-палива. І у них вже є домовленості з цементними заводами в Польщі, які будуть у них закуповувати це паливо, - розповідає Назарій Яремчук. 

Також ще один завод планують побудувати у Дрогобичі. Дрогобицька міська рада вже надала земельну ділянку. Але, наразі, інвестор вивчає геологію та геодезію ділянки. Ще один варіант будівництва розглядають у Червонограді. 

- Дуже багато інвесторів зголошуються. Єдине, чого вони хочуть, це – гарантію сміття та земельної ділянки. Ми даємо їм можливість вивчити ситуацію на місці, подивитися ділянку і зробити висновки, - каже директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарств Львівської ОДА. 

 

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:23 22 червня 2021 р.

На Львівщині на двох дорогах зважують транспортні засоби в русі (відео)

Дорожники завершують роботи із влаштування елементів системи моніторингу за станом доріг та умовами руху - зважування-в-русі WIM на автомобільній дорозі Н-09 Мукачево – Богородчани – Івано-Франківськ - Рогатин – Бібрка – Львів поблизу с. Шоломинь, км 430.

Рубрика: Економіка

11:52 22 червня 2021 р.

Кому найважче знайти роботу на Львівщині - про це повідомили у Центрі зайнятості

На Львівщині зріс середній розмір заробітної плати, зазначений у вакансіях: на початку червня торік фірми і компанії пропонували потенційним працівникам у середньому 7,8 тис. грн, а станом на 01.06.2021 року – 8,2 тис. грн.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу