На складах шахт Львівщини – 105 тисяч тонн вугілля, але вагони по нього не відправляють

21:05 23 грудня 2014 р.

Фото до новини


Фото: neo7777vitaha.livejournal.com

Керівник Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець заявив також у вівторок, що з держпідприємством «Львіввугілля» не розраховуються за видобуте ним.

На вугільні шахти Львівсько-Волинського басейну не направляють вагони, щоб вивезти вугілля з складів. Про це заявив сьогодні, 23 грудня, на «Радіо Свобода» керівник Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

«За відвантажене вугілля не розраховуються і зараз на складах шахт держпідприємства «Львіввугілля» знаходиться 105 тисяч тонн вугілля. Зараз навіть не подають вагони, щоб його вивезти», – повідомив Михайло Волинець.

За його словами, це вугілля можна використовувати на електростанціях. «На заході України знаходиться дві електростанції, які працюють на газовій групі вугілля. Саме на такому вугіллі, яке видобувається у Львівсько-Волинському басейні», – запевнив керівник Незалежної профспілки гірників.

У міністерстві енергетики та вугільної промисловості підтвердили, що на складах львівських шахт дійсно є вугілля, але стверджують, що його там менше, аніж повідомив Михайло Волинець. «Наразі там 93 тисячі тонн вугілля, за останні 11 місяців було вивезено 108,6 тисяч тонн. Лише впродовж грудня вивезли 20,4 тисяч тонн, – повідомили «Радіо Свобода» в прес-службі міністерства. – «Решта питань – це до Укрзалізниці».

Водночас у Міненерго нагадали, що вугілля газової групи підходить не для всіх українських електростанцій. Близько 47% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решту виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції і «зелена» енергетика. 

Брак природного газу і брак вугілля через захоплення сепаратистами частини Донбасу призвів до дефіциту електроенергії в Україні. Від початку грудня «Укренерго» змушена застосовувати графіки аварійних відімкнень електроенергії. 

Про це повідомили у вівторок на «Радіо Свобода».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів