На Львівщині створили ще 30 фермерських господарств: на чому спеціалізуються

23:52 16 червня 2023 р.

Фото до новини

Торік на Львівщині створили 64 фермерські господарства та 43 сімейні фермерські господарства. За 4 місяці цього року створили 30 господарств.

Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман, інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

«Процес трансформації селянських господарств в сімейні фермерські господарства з року в рік набирає обертів. Минулого року на Львівщині створили 64 фермерські господарства та 43 сімейні фермерські господарства. За 4 місяці цього року створили 30 господарств. Фермерський рух в області представляє понад 900 фермерських господарств, в тому числі 127 сімейних фермерських господарств. За кількістю сімейних ферм Львівщина є лідером серед регіонів України», – зазначила Тетяна Гетьман.

Особливістю фермерства Львівщини є його багатогалузевість – від м'ясо-молочного тваринництва до птахівництва, вівчарства, козівництва. У фермерських господарствах утримують 7,2 тис. голів великої рогатої худоби, що становить 48% всього поголів’я, яке утримується у сільськогосподарських підприємствах.

З року в рік Львівщина є лідером серед областей України, які спрямовують з місцевого бюджету найбільший фінансовий ресурс на підтримку аграріїв. Загалом у 2023 році на підтримку сільського господарства області спрямували  34,4 млн грн з обласного бюджету та 2,1 млн грн з бюджету громад. Цьогоріч з метою підтримки розвитку галузі скотарства з обласного бюджету скерували 9 млн грн у вигляді дотації за приріст поголів’я корів.

За сприяння Львівської військової адміністрації Львівщина стала пілотною областю з провадження міжнародного проекту ФАО. Мікро- та малі виробники області, які займаються ягідництвом, овочівництвом та аквакультурою мають змогу отримати від 10 до 25 тис. дол. США (у гривневому еквіваленті) грантової підтримки на придбання інвестиційних ресурсів. Загальний бюджет проєкту – 3 млн дол. США.

Фермерський ярмарок на площі Ринок запрацює у нових форматах

Фермери Львівщини передали свої продукти на передову

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів