На Львівщині падає видобуток природного газу, – експерт

15:51 24 грудня 2015 р.

За минулий рік Львівщина видобула 640 млн кубометрів газу, тоді як спожила 1,55 млрд кубометрів газу. Цього року буде видобуто ще менше, ніж торік. А наступного – ще менше. При тому за один мільярд кубометрів газу, який купує Україна, доводиться сплачувати 240 млн доларів.

Про це сьогодні, 24 грудня, під час круглого столу на тему «Кроки для створення стратегії розвитку газової галузі Львівської області», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив координатор експертно-аналітичної групи з розвитку паливно-енергетичного комплексу Львівщини при ЛОДА Анатолій Акімов.
- У свій час західний регіон України і Львівська область були дуже сильно задіяні у видобутку природного газу. В Україні видобували до сімдесяти  мільярдів кубометрів газу. Львівщина в той час давала 12 млрд кубометрів газу, - каже він.

За його словами, зараз газ не видобувають з різних причин. Газопромислове управління «Львівгазвидобування» вже на 70 відсотків використало свої ресурси і нових запасів для видобування залишилося не більше, ніж на три роки.
- Тобто перша причина – брак коштів для пошукових та розвідувальних робіт. Друга причина – це землевідведення. Щоби відвести майданчик для землебуріння, треба докласти дуже багато сил і часу. І третя причина – дуже багато зусиль витрачають на отримання ліцензії для видобування, - каже він.
Але найголовніша причина, за словами Анатолія Акімова, - це обкладення видобутого газу великими податками.

Також, за його словами, розвідка та видобування проводиться застарілим обладнанням та технологіями. А для нового немає коштів.
- У мене складається враження, що все в нашій країні робиться для того, щоби газу видобувалося все менше. Це парадокс, але це так.

Як повідомила начальник відділу енергетичної та газової промисловості  ЛОДА Стефанія Нагорнюк, незважаючи на те, що Львівщина є одним із перспективних регіонів з газовидобутку, область не може забезпечити газом своє населення.
- Ми провели аналіз газовидобутку на території області і бачимо тенденцію до зменшення. Якщо у 2012 році було видобуто понад 1, 846 мільйонів кубічних метрів природного газу, то в 2014 – на 300 млн кубічних метрів  менше. Це через те, що свердловини – виснажені і їх можна тільки підтримувати, - каже вона.

Головний геолог «Львівгазвидобування» Олег Чабан зауважив, що з 2014 року їхнє підприємство не отримало жодної ліцензії.
- Для того, щоб проводився видобуток газу, держава видає ліцензії. Ми, як підприємство, яке передає газ для населення за собівартістю, мали би отримували ліцензії від держави без аукціону, за заявкою. Але на сьогодні жодної ліцензії не видано, - каже він.
Головний геолог зауважив, що газопромислове виробництво «Львівгазвидобування» планує цього року видобути 546 млн м кубічних газу. Це на 35 млн менше, ніж торік.


Відео:

dailylviv.com

До теми

19:24 26 жовтня 2020 р.

Пасічникам Львівщини скерували майже 10 млн грн дотації за бджолосім’ї

Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», у 2020 році з державного бюджету передбачено дотацію для пасічників, які утримують понад 10 бджолосімей.

Рубрика: Економіка

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу