На Львівщині малим аграріям компенсують до 100 тисяч гривень за договором лізингу

17:25 22 лютого 2020 р.

  • 0

100 тисяч гривень компенсації для сплати відсотків може отримати фермер на Львівщині, який взяв техніку чи обладнання в лізинг.

Про це 21 лютого під час просвітницького заходу на тему: «Як малому та середньому бізнесу Львівщини отримати лізингове фінансування» повідомила заступниця директора департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Людмила Гончаренко.

- Маємо програму здешевлення за кредитами фінансового лізингу. Аграрій сам вибирає лізингову компанію, банк, укладає договір. Пізніше він у нас може здешевити сплачені відсотки. Для цього подає на конкурс повний перелік документів: договір лізингу, відомості про підприємство і конкурсна комісія розглядає пакет документів. Якщо підприємство сплачує податки, створює робочі місця, воно отримає підтримку на здешевлення відсотків. Ми для нього резервуємо на цілий рік ці компенсаційні кошти. Після сплати лізингодавцю відсотків підприємець приносить нам щомісяця довідку, і щомісяця ми перераховуємо йому гроші на рахунок. Але сума не перевищує 100 тисяч грн за одним договором лізингу, - докладно розповідає про процедуру компенсації Людмила Гончаренко.

Загалом на виконання Комплексної програми розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки, за словами Людмили Гончаренко, закладено 18 млн грн. Аграрїї за лізинговими угодами, переважно, купували комбайни і трактори.

Анна Темчишин, голова фермерського господарство «Агротем», яке розташоване в селі Селисько Пустомитівського району, розповіла про свій досвід використання лізингу для розвитку бізнесу.

- ФГ «Агротем» не лише отримало в користування техніку без застави, що було би неможливо у випадку з банківським кредитом, але й - податковий кредит на весь строк лізингу, - наголосила Анна Темчишин.

Її господарство, що спеціалізується на рослинництві, тваринництві і переробці молока, взяло в лізинг два нові трактори.

- Ця техніка у нас не відпочиває - працює весь світловий день. Але її технічним обслуговуванням опікується лізингодавець. Після першого успішного лізингового досвіду, коли будемо укладати наступну ліізингову угоду, ставка на об'єкти лізингу буде вже значно меншою, - каже голова ФГ.

Голова Асоціації фермерів Львівщини Ярослав Кардаш додав, що аграрії регіону мають багато проблем із придбанням техніки, обладнання. Найбільше це стосується невеликих підприємств, яким важко працювати напряму із банками, оскільки ті зазвичай вимагають 1,5-2-кратну заставу.

- Господарства-початківці, як правило, дуже важко виживають, їм проблематично вставати на ноги. Тож механізм фінансового лізингу для малого та середнього бізнесу є вкрай важливим та привабливим. На жаль, ця фінансова послуга наразі не дуже відома серед підприємців, але вона має велику перспективу, – зауважив Ярослав Кардаш.

Торік до Львівської облдержадміністрації було лише три звернення щодо  компенсації відсотків за лізинговими угодами.

Довідка
Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» у партнерстві із Львівською торгово-промисловою палатою провела просвітницький захід на тему: «Як малому та середньому бізнесу Львівщини отримати лізингове фінансування».

Захід відбувся в рамках в рамках гранту, наданого проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».Його учасниками стали понад 50 представників бізнесу львівського регіону, посадовці Львівської обласної державної адміністрації, а також керівники провідних лізингових компаній України.

Нагадаємо, Львів купить в лізинг будинкові лічильники на воду.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:00 3 квітня 2020 р.

У Львові готують новий тролейбусний маршрут

З понеділка, 6 квітня, смуга вулиці Хуторівка від вул. Стрийської до Сихова буде перекрита до 31 липня цього року, а двосторонній рух буде організовано на смузі руху з Сихова (пр. Червоної Калини) до вул. Стрийської.

Рубрика: Економіка

09:36 2 квітня 2020 р.

НБУ підготує антикризовий план дій, який відчують клієнти банків

Рада Національного банку України (НБУ) порекомендувала правлінню НБУ підготувати план дій на випадок відтоку капіталу, включно з можливістю впровадження обмежень на його рух, зокрема, обов'язкового продажу валютної виручки на міжбанківському валютному ринку і скорочення граничного терміну розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.

Рубрика: Економіка

16:15 1 квітня 2020 р.

У Львові протестують на COVID-19 працівників ІТ-сфери

У рамках проекту протидії поширення коронавірусу United for health, підприємці Львівського ІТ кластеру закуплять та передадуть місту декілька тисяч експрес-тестів на коронавірус.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу