Динаміка лізингу в Україні майже вдвічі перевищує світову, – директорка у Львові

21:14 21 лютого 2020 р.

Фото до новини

Лізинговий ринок України продовжує зростати високими темпами п”ятий рік поспіль, значно випереджаючи темпи зростання українського ВВП. Передумовою для цього слугувала стабільність економічного розвитку та зростання попиту на лізингові послуги задля модернізації виробництва та послуг.

Про це сьогодні, 21 лютого, під час прес-конференції у Львові повідомила директорка Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина Масіч.

Крім того, й самі учасники  організованого ринку докладають значних зусиль задля створення нових лізингових продуктів і  гнучкого ціноутворення, з метою підвищення доступності цієї фінансової послуги для малого й  середнього бізнесу України.
 
За 2019 рік компаніями-учасниками Асоціації надано в лізинг техніки та обладнання на 31% більше, ніж в 2018 році.

Упродовж 2019 року обсяг нового бізнесу (вартість профінансованих об’єктів лізингу) склав 20,419 млрд. грн., що на 31% перевищує обсяги 2018 року.

За даними, які оприлюднила керівник  Асоціації, лідерами за обсягами нового бізнесу в 2019 році стали такі компанії:
ОТП – Лізинг (8,556 млрд. грн.)
УЛФ – Фінанс (1,956 млрд. грн.)
ПУМБ (1,180 млрд. грн.)

У 2019 році найвищі темпи зростання нового бізнесу у порівнянні з минулим роком продемонстрували компанії:
Віннер Лізинг (+163%)
Кредобанк  (+116%)
Персональний Український Лізинг (+ 89%)

В абсолютному ж вимірі лідером зростання став «ОТП - Лізинг» - його новий бізнес зріс на 1,290 млрд. грн.

«Зростання ринку лізингу більше як на 30% і в  2019 році підтверджує тезу про величезний потенціал цього ринку в Україні  та значний відкладений попит. Малий і середній бізнес відчуває велику потребу в оновленні  виробничих потужностей, і в умовах обмеженого банківського кредитування,  лізинг стає майже безальтернативним джерелом фінансування такої модернізації. Ми прогнозуємо, що за умови підвищення обізнаності  підприємців про можливості лізингу інструменту, який оптимально ,  підвищення фінансової грамотності  представників бізнесу,  обсяги лізингових угод суттєво зростатимуть і надалі. Тим більше , що законодавці зараз створюють для цього гарне підґрунтя у вигляді нової редакції Закону “Про фінансовий лізинг”»,  – наголосила Марина Масіч.

Лідерами за приростом лізингового портфелю у 2019 році стали компанії:
АVIS Ukraine (+116%)
Віннер Лізинг (+101%)
Кредобанк (+79%)

Збільшення обсягів фінансування предметів лізингу відбувається як за рахунок активізації роботи з клієнтами, які раніше мали досвід роботи з лізинговими компаніями, так і за рахунок налагодження більш якісної співпраці з представниками малого і середнього бізнесу.

Згідно з даними World Leasing Yearbook, зростання обсягів лізингу в ТОП 50 країн склало +16% (1,3 трильйони доларів США), а, отже, динаміка збільшення обсягів фінансування лізинговими компаніями в Україні майже вдвічі перевищує світову.

Довідка
Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» створена в 2005 році як добровільне об’єднання професійних учасників ринку лізингу. З цього ж року Асоціація входить до складу конфедерації LEASEUROPE зі штаб-квартирою у Брюсселі, що об’єднує Асоціації 31 європейської країни. До складу Асоціації входять учасники, які генерують понад 70% українського лізингового портфелю.


 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів