Львів купить в лізинг будинкові лічильники на воду

13:13 22 лютого 2020 р.

Фото до новини

До 1 вересня цього року комунальне підприємство «Львівводоканал» має поставити будинкові лічильники на воду за лізинговою схемою.

Про це 21 лютого на пресконференції за підсумками діяльності лізингових компаній повідомив заступник директора львівської обласної дирекції “Укргазбанку” Дмитро Жеребило.

За його словами, лізинг для комунальних підприємств має три головні переваги.

- Їм не потрібно проходити тендерні процедури. Отже ширшим є вибір продавців. Лізинг враховує специфіку комунальних підприємств. Більшість з них є збитковими. А банк таким підприємствам не дасть кредит. Натомість лізингодавці аналізують потенційний фінансовий стан муніципалітету і якщо громада готова допомагати цьому підприємству та надавати кошти для купівлі техніки,то лізингодавець приймає рішення на користь комунального підприємства. І по-третє, лізингодавець готовий працювати з казначейством і знаходити з ним спільну мову, - наголосив Дмитро Жеребило.

Він перелічив головні лізингові проєкти зі Львівською міською радою.

- У 1918 році для комунального підприємства АТП -1 було придбано 150 автобусів: 100 “МАЗ”ів  і 50 “Електронів”. Поставлено комунальну техніку турецького, білоруського, нідерландського виробництва для ШРП Шевченківського району. Куплено інтерактивні дошки для всіх шкіл Львова, які працюють на операційних системах Windows і Android з програмним забезпеченням. Кожна за ціною - понад 100 тисяч гривень.

За  його словами, загалом з ЛМР було укладено 15 лізингових угод. Зі Львова лізингодавці уже почали рухатися в райони. Наприклад, Бориславом підготовлена лізингова угода на 1, 5 млн грн. Але при цьому, комунальне підприємство має бути готовим сплат«Зростання ринку лізингу більше як на 30% і в  2019 році підтверджує тезу про величезний потенціал цього ринку в Україні  та значний відкладений попит. Малий і середній бізнес відчуває велику потребу в оновленні  виробничих потужностей, і в умовах обмеженого банківського кредитування,  лізинг стає майже безальтернативним джерелом фінансування такої модернізації. Ми прогнозуємо, що за умови підвищення обізнаності  підприємців про можливості лізингу інструменту, який оптимально ,  підвищення фінансової грамотності  представників бізнесу,  обсяги лізингових угод суттєво зростатимуть і надалі. Тим більше , що законодавці зараз створюють для цього гарне підґрунтя у вигляді нової редакції Закону “Про фінансовий лізинг”»,  – наголосила Марина Масіч.ити аванс не менше 20%.

Дмитро Жеребило повідомив, що лізингодавці можуть також працювати з ОТГ, якщо ті створюють комунальні підприємства. Тому що Лізинг для комунальних та муніципальних підприємств є запорукою поліпшення інфраструктури та добробуту регіону. Він зазначив, що попит на комунальний лізинг починає дедалі зростати.

- Місцеві муніципалітети зацікавлені у купівлі транспортних засобів, спеціалізованої техніки, медичного обладнання, – наголошує Дмитро Жеребило.

Директорка Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина Масіч наголосила, що ринокулізингу в  2019 році, порівняно з 2018, зріс в Україні на 30%.

- Це підтверджує тезу про величезний потенціал цього ринку в Україні та значний відкладений попит. Малий і середній бізнес відчуває велику потребу в оновленні  виробничих потужностей, і в умовах обмеженого банківського кредитування, лізинг стає майже безальтернативним джерелом фінансування такої модернізації. Ми прогнозуємо, що за умови підвищення обізнаності  підприємців про можливості інструменту лізингу, підвищення фінансової грамотності  представників бізнесу, обсяги лізингових угод суттєво зростатимуть і надалі. Тим більше, що законодавці зараз створюють для цього гарне підґрунтя у вигляді нової редакції Закону “Про фінансовий лізинг”,  – наголосила Марина Масіч.


               
                                       
                                                                                                                                                                                                 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів