На Львівщині фінансуватимуть лише «ринкові» професії

13:18 26 квітня 2018 р.

У Львівській області прийнята регіональна програма з підтримки професійної освіти, за якою будуть фінансувати навчання тільки з тих спеціальностей, що їх нині потребує виключно ринок області.

Про це сьогодні, 26 квітня, під час прес-конференції на тему: «Ринок праці Львівщини: проблеми та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

- Такі модні спеціальності, як візажист чи манікюрник з бюджету фінансувати не будуть. Натомість за державний кошт можна буде здобути професії слюсаря, будівельника, водія електротранспорту, тракториста, водія, - попередив він.

За його словами, співвідношення тих, хто здобуває професійну освіту в Україні, до тих, хто здобуває вищу – 20 до 80. Натомість у всьому світі є співвідношення, коли 60 відсотків молоді здобуває професійну освіту, а 40 відсотків – вищу.

- У нас сьогодні в службі зайнятості на одну посаду економіста претендує 10-15 осіб. І ми це зараз говоримо школярам в школах.

Натомість роботу хорошого слюсаря-ремонтника оцінюють як роботу висококваліфікованого лікаря. Всюди цінують професіонала, - стверджує Василь Барилюк.

Довідка
За даними Львівського обласного центру зайнятості у Львові та області роботодавці зараз активно розшукують швачок, водіїв, кухарок, офіціантів, полісменів, двірників, вантажників, бухгалтерів, малярів, столярів.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:04 16 жовтня 2021 р.

У Дрогобичі майже 2 тисячі осель може залишитися без води і каналізації

На 1 жовтня заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення перед КП “Дрогобичводоканал” становила 16 млн 700 тис. грн. Споживачів, які боргують від 1 тис. грн і більше, налічується 1879.

Рубрика: Економіка

23:07 15 жовтня 2021 р.

СБУ перевірить 23 компанії, які добувають газ і нафту за сумнівними дозволами

Сьогодні Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила Службі безпеки України (СБУ) перевірити законність отримання дозволів компаній нафтогазової промисловості.

Рубрика: Економіка

22:22 15 жовтня 2021 р.

Громади тонутимуть у багатомільйонних боргах: у Дрогобичі вимушено підвищують тарифи на теплоенергію

Рішенням виконкому Дрогобицької міської ради від 15 жовтня 2021 року затверджено новий тариф на газ для КП «Дрогобичтеплоенерго». У зв’язку з різким зростанням вартості природного газу в Україні, тарифи на теплову енергію вимушено піднімають.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу