21:16 22 січня 2021 р.
Собівартість газу українського видобутку, з урахуванням інвестиційної складової становить 50 доларів. Якби в Україні був ринок, про який заявив Нафтогаз, то Укргазввидобування мало би цей газ продати на біржі, а будь-яка комерційна структура його би купувала.
Про це в новинах Першого ділового заявив голова товариства споживачів комунальних послуг. Олег Попенко, пише DailyLviv.
“Я абсолютно не згоден з тим, що тільки облгази впливають на ціну газу. Тому що фактично, якщо брати газ українського видобутку, то собівартість його з урахуванням інвестиційної складової є 50 доларів. Якби у нас був ринок, про який заявив Нафтогаз, то Укргазвидобування повинно було би цей газ продати на біржі, а будь-яка комерційна структура його б купувала. Тоді це був би ринок. А в нас за фактом, Укргазвидобування передає газ Нафтогазу, а той продає його за формулою “Амстердам+”, – говорить фахівець.
Олег Попенко пояснює, що формула “Амстердам+” – це ціна на хабі Амстердам з неіснуючою доставкою до України. Тому ринку газу в Україні не існує.
“Я згоден з тим, що учасником неіснуючого ринку газу є облгази. Усі вони, окрім Кіровоградського, належать Фірташу. Вони дійсно монопольні на продаж. Це – 25 тисяч фізичних осіб.
Ми впроваджуємо ринок газу, але монополісти не дають цього зробити. Ми повинні говорити про те, що в нас абсолютно все, що планується навколо псевдоринку, не регулюється. Головна задача держави – регулювання. Так, у нас є НКРЕКП, але воно не працює”, – зазначає експерт.
Олег Попенко зауважує, що фактично зниження тарифу на газ ніяким чином не вплине на 17 млн українців. Адже більша частина з них живе у квартирах. Тарифи виросли на майже всі комунальні послуги.
“На газі збагачується НАК “Нафтогаз України”, адже це держава у державі. Також багатіють облгази, адже це - неконтрольовані монополісти, яких зовсім не обходить те, якими грошима будуть сплачувати споживачі.
Уряд підтримав мінімальну ціну на ринку – 6,99 грн, але вона - абсолютно необґрунтована. Я абсолютно не погоджуюсь з тим, що ця ціна буде збитковою для постачальників”, – резюмував експерт.
П'ять способів перешкодити споживачам газу перейти до нового постачальника
300 планових перевірок і позбавлення ліцензій готує облгазам і збутовикам НКРЕКП (відео)
Пенсіонер поскаржився на Львівгаз у НКРЕКП за вигаданий борг - їде перевірка з Києва
У Львівгазі може з'явитися тимчасова адміністрація
НКРЕКП проведе позапланову виїзну перевірку АТ Львівгаз за зверненнями двох мешканців
Нафтогаз України постачатиме газ усім споживачам, яким відмовлять регіональні газові компанії