Миколаївську фортецю на Львівщині доруйнує гранд видобування піску і вапняку

17:19 2 вересня 2021 р.

Фото до новини

Усі формальні підстави для цього у власника спеціального дозвілу на видобуток піску і вапняку є з Києва, Львова і Миколаєва.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Гранд видобування" (директор - Олександр Кисельов), яке зареєстроване у Львові, одержало від Державної служби геології та надр України 26 травня 2021 року спеціальний дозвіл на 20-річне користування надрами біля Миколаєва на Львівщині, пише Dailylviv.com.

Назва родовища у цьому дозволі зазначена так: Миколаївське родовище. Південно-східна ділянка. А ось географічні координати дещо інакше: 1 км на північний схід від м.Миколаєва. 

За цим документом площа цього родовища 39,5 га. Вид корисних копалин: пісок і вапняк.

Погодження на цей спеціальний дозвіл у 2019 році надали: Львівська обласна рада (головою Львівської облради тоді був Олександр Ганущин), Миколаївська районна рада, Міністерство екології та природних ресурсів.  

Досліджені запаси пісків і вапняків у цьому родовищі - 11321 тис м куб, вапняків - 958 тис м куб. 

Забезпеченість підприємства за прогнозованою продуктивністю видобутку становитиме: пісками - на 34,9 року, вапняками - на 24,9 року.

За програмою робіт з видобування піску і вапняків південно-східної ділянки Миколаївського родовища, розташованої за 1 км на північний схід від Миколаєва, їх початок запланований у другому-третьому кварталах 2023 року. А вихід на проєктну потужність - у четвертому кварталі 2023 року. 

Олександр Кисельов зі Львова, за даними Youcontrol, представлений ще у кількох підприємствах (як їхній засновник, керівник і бенефіціар), що займаються видобуванням корисних копалин. 

На Львівщині цього року знаходять своїх власників кілька родовищ корисних копалин: газу, нафти, торфуводи

Нагадаємо, що Миколаївська фортеця має історичну цінність і вписана у перипетії Першої світової війни. 

Третього вересня на Львівщині відбудеться міжнародна наукова конференція «Миколаїв – фортеця на Дністрі». Захисники фортеці сподіваються, що не остання. 

Порятунок фортеці на Дністрі: у Миколаєві скликають міжнародну конференцію

Миколаївську фортецю пообіцяли не перетворювати на кар'єр

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Знищення пам'ятки: фортецю у Миколаєві віддають під приватний піщаний кар’єр (відео)

Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини