Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

16:09 21 січня 2021 р.

Комунальне підприємство Львіської обласної ради “Реставрація замків і палаців Львівщини” підробило документацію на користь приватного замовника - Львівська облдержадміністрація проти цього.

Про це у ФБ повідомив Департамент архітектури та містобудування Львівської облдержадміністрації, пише DailyLviv.

"Вчора, 20 січня, відбулася позачергова нарада членів консультативної ради Департаменту архітектури та містобудування Львівської облдержадміністрації. Зустрілися, аби відреагувати на ситуацію щодо Миколаївської фортеці, частину якої вже кілька років різні зацікавлені особи намагаються перетворити на… піщаний кар’єр.

Йдеться про пам’ятку історії місцевого значення №2967 Лв, комплекс оборонних укріплень, створений у 1910-1914 роках ХХ ст на території сучасного Миколаєва, для захисту переправи через Дністер. У 1919 році підрозділи УГА на укріпленнях Миколаївської фортеці стримували наступ польських підрозділів, а до кінця 1954 року тут були дві криївки УПА.

У 2019 році, на замовлення Миколаївської районної ради, науковці виготовили облікову документацію на цю пам’ятку. Її розглянула і погодила тодішня консультативна рада, після чого наш департамент скерував до Міністерства культури, з відповідним розпорядженням голови обласної адміністрації. Проте відповіді досі нема.

Водночас, до департаменту надійшов лист за підписом одного із заступників міністра культури. В ньому йдеться про те, щоб внести миколаївську фортецю як об’єкт культурної спадщини у перелік пам’яток культурної спадщини області - відповідно до рішення експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики. Але (зробити це - DL) за новою обліковою документацією, яку в департаменті не бачили доти.

На нараді з’ясували: підписи на нових документах можуть бути підроблені, а ціла низка цінних об’єктів, які перебувають на території фортеці, зазначені, як уже неіснуючі.

“Нову документацію, яка, дивним чином, за п’ять днів пройшла погодження експертної ради в Мінкульті, розробило комунальне підприємство ЛОР “Реставрація замків і палаців Львівщини” на замовлення приватної структури. Без належного розгляду, з порушенням процедури, без розпорядження голови ЛОДА. Якщо нею керуватися, то частина об’єктів культурної спадщини на території фортець просто не існують. Мабуть, тому що замовник на цій території має намір розвідувати піщаний кар’єр. А це об’єкти групи “Лиса гора”, залізобетонні споруди, бліндажі, підземні ходи, печери, викопані в піскових скелях Миколаєва. На всі ці об’єкти є вже виготовлена належним чином облікова документація, яку ще 2019 року подали у Мінкульт після затвердження на консультативній раді. Від 19 червня 2019 року - донині ці матеріали не розглянуті і пам’ятка не внесена до держреєстру. Це дивна ситуація, яка підтверджує, що Міністерство мусить, перш за все, брати до уваги рішення місцевих консультативних рад, бо всі інші суб’єкти можуть бути зацікавлені приховати частину інформації і зманіпулювати на свою користь і, заради комерційної вигоди, знищити пам’ятку”, - пояснює Василь Петрик, доцент Львівської політехніки, член консультативної ради та ініціатор вчорашньої наради.

Оскільки порушення з боку обласного комунального підприємства “Реставрація замків і палаців Львівщини” доволі серйозне, учасники на вчорашній нараді вирішили запропонувати профільній депутатській комісії з питань історико-культурної спадщини і туризму заслухати звіт КП ЛОР “Реставрація замків і палаців Львівщини” й ініціювати детальний аудит комунального підприємства. Відтак - розглянути результати його роботи та доцільність існування на сесії обласної ради.

Зі свого боку департамент архітектури звернеться до Міністерства культури з офіційним листом, щоб з’ясувати долю документації 2019 року і запропонує скасувати рішення щодо документів, які містять неправдиві дані.

Палац Гредлів прийматиме не лише міжнародні мисливські фестивалі

Підгорецький замок у рейтинзі грандіозних, але занедбаних будівель світу

У Велику реставрацію запропонували включити Поморянський, Свірзький замки, Костел у Годовиці, Тартаківський палац та ще два десятки об'єктів

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу