Майже 2 тисячі кредитів на понад 5 млрд грн: як працює програма Доступні кредити на Львівщині та хто може отримати кредит під 0%

16:07 4 жовтня 2021 р.

«Доступні кредити 5-7-9%» - державна програма кредитування бізнесу спрямована підсилити фінансові можливості підприємців, сприяти створенню нових робочих місць. Нещодавно Львівщина розширила можливості Програми додавши додаткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами на інвестиційні цілі під 0% річних.

Відтак, Львівська область разом із тривалою першістю в Державній програмі стала пілотною в Україні з розширення її можливостей для підприємців, які створюють нові робочі місця.

Про це сьогодні, говорили під час брифінгу у Львівському прес-клубі, пише Dailylviv.com.

«Станом на кінець вересня у Львівській області вже видали 1956 кредитів на суму 5 млрд 135 млн грн для представників мікро-, малого та середнього бізнесу. Найбільше кредитують Банк Львів, Кредобанк, серед державних – Ощадбанк, Приватбанк. Приємно відзначити, що наша область є першою в Україні з кредитуванню у цій програмі. У розрізі галузей, на які найбільше видають кредити, на першому місці є гуртова та роздрібна торгівлі – 37%, переробна промисловість – 22%, та сільське господарство – 18%. За цілями кредитування на першому місці – кредитування на поповнення обігових коштів, на другому місці – рефінансування, на третьому - кредитування на інвестиційні цілі», - розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Орест Гринів.

Окрім підтримки, передбаченої програмою Доступні кредити, підприємці саме Львівщини мають додаткову можливість – отримати ставку за кредитом 0%.

«Ми об’єднуємо дві програми – обласну програму Конкурентоспроможності Львівської області  і державну програму Доступні кредити 5-7-9% за інвестиційним компонентом. Тобто для підприємців Львівської області, які взяли кредити на інвестиційні цілі і створили робочі місця, ми дофінансовуємо кредитну ставку до 0%. Тобто, держава компенсує до ставки 5%, 7% або 9%, а ми у випадку створення робочих місць і успішної реалізації інвестиційних проектів, компенсуємо до 0. Ми стимулюємо людей показувати свої фінансові результати для того, щоб банки могли надавати ці кредити, а також створення нових робочих місць»,- додав Орест Гринів.

Відтак, якщо підприємець хоче скористатися можливостями програми «Доступні кредити 5-7-9%» йому потрібно звернутися у один із банків-партнерів програми, подати заявку, і якщо банк прийме позитивне рішення, то він отримує кредит за одним з трьох компонентів програми: рефінансування попередньо взятого кредиту, поповнення обігових коштів або реалізація інвестиційного проєкту.

Що ж стосується пілотного проєкту «0%», то після того, як підприємець візьме кредит на реалізацію інвестиційних цілей в межах Доступних кредитів, йому потрібно створити робочі місця. Таким чином він потрапляє у перелік підприємців, які можуть отримати додаткове відшкодування з обласного бюджету за програмою конкурентоспроможності Львівської області. Рейтингування будуть проводити щороку, відтак ті підприємці, які створять найбільшу кількість робочих місць, матимуть ставку «0%» на рік часу. Рейтингування проводиться автоматично, адмініструє цей процес Фонд розвитку підприємництва. У випадку, якщо підприємець потрапляє у вищезазначений рейтинг підприємств з найбільшою кількістю створених робочих місць, йому потрібно буде лише підписати додаткову кредитну угоду з банком.

Станом на кінець вересня на додаткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами на інвестиційні цілі у Львівській області вже компенсували підприємцям 3 мільйони гривень.

Найактивніше кредити беруть на Львівщині у сільському господарстві

На Львівщині надаватимуть в середньому по 220 тис грн кредиту для будівництва житла в селі

Перші іпотечні кредити під 7% сьогодні отримали дві сім'ї: як віддаватимуть?

 

dailylviv.com

До теми

20:58 27 січня 2022 р.

Через втрати мільйонів гривень на Львівщині планують запровадити щоденний облік туристів

Найвищий туристичний збір на Львівщині у Львівській, Трускавецькій, Східницькій, Славській та Судовишнянській територіальних громадах, а Львівська область – третя в Україні за підсумками 2021 року з показником туристичного збору 23 млн.

Рубрика: Економіка

14:04 27 січня 2022 р.

Земельні ділянки, нерухомість, родовища корисних копалин: на Львівщині презентували інтерактивну карту інвестпривабливості

Більше, ніж пів року, фахівці команди департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації спільно з колегами з Львівської обласної ради працювали над створенням платформи, де будь-яка фізична чи юридична особа зможе розмістити та/або знайти найкращі інвестиційні пропозиції.

Рубрика: Економіка

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу