Майно львів'ян від рейдерів захищають смс-повідомлення реєстратора

13:58 22 листопада 2016 р.

Трьом державним реєстраторам у Львівській області заблоковано доступ до державного реєстру. Управління юстиції у Львівській області спіймало цих осіб на зловживанні своїми обов’язками.

Про це сьогодні, 22 листопада, під час прес-конференції на тему: “Внесення змін до статутів громадських організацій для збереження статусу неприбутковості. Новації в антирейдерському законодавстві”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.
- Одному державному реєстратору обмежено доступ на два місяці до державного реєстру, двом іншим – лише на місяць. Це не були порушення кримінально карними, а тільки в частині прийняття рішень. Тому до них (порушників – ЩЛ) застосовано дисциплінарне покарання, щоби вони мали час почитати закони, - каже Ярослав Жукровський.

Водночас начальник львівської юстиції розповів, що півтора місяці тому в Жидачеві затримали державного реєстратора, який зареєстрував майно на особу, котра півроку тому померла. Його вже чекає суворіша відповідальність. 

За словами заступника начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області  Оксани Куманської-Нор, з 2 листопада набув так званий антирейдерський закон (№ 1666-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності"), який вніс суттєві зміни щодо посилення захисту власності фізичних та юридичних осіб. Так, одним із нововведень є посилення покарання державного реєстратора за дії, які порушують закон.

- Сьогодні державний реєстратор за незаконні дії може бути позбавлений волі до 8 років або оштрафований на 8 тисяч 500 гривень. На дії  недобросовісних державних реєстраторів вже можна скаржитися не протягом 30 днів, а – 60, - розказує про нововведення закону Оксана Куманська-Нор.

Також, за її словами, новий закон підтвердив можливість реєструвати бізнес чи майно в будь-якому населеному пункті країни. А ось щоби внести зміни, потрібно приїхати в той адміністративний округ, де ведеться цей бізнес чи рощташована нерухомість.
- Цей закон усунув безліч дірок, якими користувалися ті, хто намагалися заволодіти чужим майном чи бізнесом. Рейдери до цього часу користувалися екстериторіальністю в межах України. І якщо, для прикладу, майно було зареєстроване у Львові, то незаконні кримінально карані діяння могли відбуватися у Києві чи Дніпрі, - говорить Оксана Куманська-Нор.

Власник майна тепер може отримати смс-сповіщення, якщо з його майном щось відбувається.
- Власник майна повинен зареєструватися, повідомити - яке саме майно він хоче взяти на контроль, сплати за послугу. Щомісячно це коштуватиме 40 гривень, - агітує Оксана Куманська-Нор, яка також скористалася можливістю цього смс-сповіщення.

Крім того, за її словами, згаданий вище закон від 2 листопада вимагає, щоби для внесення змін про керівника юридичної особи, змін до складу засновників чи розміру часток статутного капіталу, особа, яка подає ці зміни, повинна підтвердити їх документами з печатками та нотаріально завіреними підписами.

Як захистити майно від рейдерів?
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:01 5 серпня 2021 р.

Три громади на Львівщині отримали кошти на житло атовцям. Які саме

Цього тижня трьом територіальним громадам спрямували 742 тис грн для виплати матеріальної допомоги на придбання житла для учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (операції Об’єднаних сил), а також бійців-добровольців АТО, визнаних Комісією з визнання бійців-добровольців АТО.

Рубрика: Економіка

16:51 5 серпня 2021 р.

Паперова фабрика на Львівщині добудовує новий цех: експортує продукцію в Чехію, Румунію, Білорусь, Угорщину

На Кохавинській паперовій фабриці, що у селі Гніздичів Жидачівського району триває будівництво нових цехів та складських приміщень. Після відкриття тут запустять екологічне виробництво з целюлозної сировини.

Рубрика: Економіка

21:44 4 серпня 2021 р.

Шахтарі протестували під ЛОДА: що їм пообіцяли

Сьогодні заборгованість із заробітної плати перед шахтарями ДП «Львівугілля» становить понад 280 млн грн, левова частка цих коштів – борг за відвантажене вугілля. Відтак, шахтарі Львівщини прийшли під стіни Львівської ОДА з вимогою погашення заборгованості.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу