Львів’яни надають перевагу гривневим вкладам перед валютними

22:18 8 червня 2018 р.

Фото до новини

73% опитаних львів’ян тримають свої гроші в банках у гривнях. І тільки 49% – у валюті. Для порівняння, загалом в Україні гривневим вкладам надають перевагу 67% опитаних, а валютним – 51%.


Відео: Львівський прес-клуб

Такі дані було оприлюднено сьогодні, 8 червня під час засідання: «Публічна презентація та обговорення результатів опитування «Обізнаність споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів-2017», яке відбулося у Львівському прес-клубі. 

Також львів’яни надають перевагу картковим рахункам (64 відсотки опитаних) та часто користуються веб та мобільним банкінгом. 59 відсотків мешканців Львова та області отримують зарплату на картковий рахунок, який їм відкрив роботодавець. А ось з власної ініціативи рахунок в банку відкрили 27 відсотків опитаних. Для порівняння, загалом в Україні таких осіб, які самі відкрили рахунок в банку, лише 14 відсотків. 

Нагадаємо, що за останні п’ять років в Україні «луснув» 91 банк. Майже два мільйони вкладників цих банків отримали свої кошти від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Але, як показало дослідження, проведене фахівцями з компанії «InMind», тільки 41 відсоток опитуваних львів’ян знають про існування цього фонду. Тоді як загалом в Україні таких осіб є 51 відсоток. 

Ті, хто обізнаний з діяльністю фонду, знають і про те, що він здійснює процедуру ліквідації та продажу майна (34 відсотки) та обізнані про максимальну суму відшкодування (51 відсоток) .

Як показало опитування, велика частина львів’ян вважає, що інформації, якою вони володіють, є замало (46 відсотків) та бажають отримувати її у банках (63 відсотки). 

Довідка

Комплексне загальнонаціональне репрезентативне опитування «Обізнаність споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів-2017» було проведене у грудні 2017 року. Загалом було опитано 2006 українців віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна структурі генеральної сукупності за розміром населеного пункту та географією, розмір теоретичної похибки не перевищує 2,2%.

Опитування було проведено на замовлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Трансформація фінансового сектору».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів