Львівські депутати просять Президента не забудовувати ЛАЗ житлом

13:09 8 липня 2021 р.

Фото до новини

на сесії Львівської міської ради озвучили звернення до Президента України, щодо майбутнього розвитку території Львівського автобусного заводу - це майже 56 гектарів землі та сотні тисяч квадратних метрів нерухомості.

Сьогодні на сесії Львівської міської ради озвучили звернення до Президента України, щодо майбутнього розвитку території Львівського автобусного заводу.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.

Нагадаємо, 5 липня, на Prozorro, відбувся аукціон з продажу 76 млн грн боргу Львівського автобусного заводу, що є частиною від загальної заборгованості. З огляду на те, що можуть з’явитися нові власники території, громаді міста висловила принципову позицію як вона в майбутньому має виглядати - жодної житлової забудови та цій території не має бути, лише високопрофесійне виробництво, що й передбачене цільовим призначенням землі.

Тест звернення подаємо повністю:

Шановний пане Президенте!

Від імені Львівської міської ради, дозвольте висловити Вам свою шану і повагу та звернутися з наступним.

Одним з головних пріоритетів роботи Львівської міської ради є забезпечення гармонійного просторового розвитку територій, спрямованого на підвищення якості життя та розширення можливостей для самореалізації мешканців міста Львова.

Важливим об’єктом для історії міста є Львівський автобусний завод. Він має довгу історію та був відкритий ще у повоєнні роки. Львівський автобусний завод у період свого розквіту, як відомо, забезпечував новою технікою майже усі країни Східної Європи. На підприємстві працювало понад 11 тисяч працівників, які у кращі роки щорічно виготовляли 14,5 тис. автобусів та 27 тис. комплектів гідромеханічних коробок передач.  Загалом за час свого існування – з 1945 року – ЛАЗ випустив понад 300 тисяч автобусів. Сьогодні він не функціонує, займає майже 56 гектарів землі та сотні тисяч квадратних метрів нерухомості.

Декілька разів Львівська міська рада зверталася аби передати дану ділянку у власність територіальної громади міста Львова. Проте, нещодавно у ЗМІ почала ширитися інформація, що «Укрексімбанк» виставив на аукціон боргових зобов’язань за кредитними договорами збанкрутілого Львівського автобусного заводу (ЛАЗ). Переможцем аукціону стала компанія «Капітал-Фінанс», яка викупила лот за 170 млн гривень.

Проте, для міста Львова важливим є саме відновлення на цій території виробництва інноваційної техніки, зокрема електромобілів. Саме це ми задекларували у окремій ухвалі сесії Львівської міської ради. Ця земля є власністю громади міста Львова, і жодного будівництва житлових масивів, як хтось собі планує, там не може бути.

Є чітке призначення землі – для виробництва, земля є власністю громади і позиція міста і більшої частини депутатського корпусу чітка - лише виробництво, тому, слід зазначити, що Львівська міська рада в жодному випадку не піде на зміну цільового призначення землі.

Відтак, звертаюся до Вас з пропозицією підтримати ініціативу щодо розвитку інноваційного виробництва на даній території та не допустити будівництва житла на даній території.

Сподіваюся на Вашу підтримку та подальшу активну співпрацю.

Депутати Львівської міської ради».

У Львові продають приміщення ЛАЗу. Забудовників просять не турбуватися

Ситуація з мережами Львівобленерго - катастрофічна. Мерія просить ВР втрутитись

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів