Львівська тергромада житиме у 2021 році на 11 млрд грн: прийняли бюджет

20:55 29 грудня 2020 р.

Фото до новини

Сесія Львівської міської ради прийняла ухвалу «Про бюджет Львівської міської територіальної громади на 2021 рік». Відтак доходи бюджету Львівської МТГ передбачені у сумі 11,1 млрд грн, а видатки — 10,7 млрд грн.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.

Це, зокрема, видатки на утримання закладів освіти, медицини, культури, видатки на житлово-комунальне господарство, виплату усіх соціальних зобов’язань перед мешканцями, резервний фонд, погашення боргових зобов’язань. Ухвалу прийняли зі змінами і доповненнями, озвученими головою депутатської комісії фінансів та планування бюджету. Зокрема фінансування по багатьох програмах освіти, культури і мистецтва та фізичної культури залишили в розмірі 100 тис грн. Однак впродовж січня комісія зобов’язалась вивчити усі програми і повернутися до розгляду їх фінансування на наступному сесійному засіданні, яке має відбутися орієнтовно 4 лютого 2021 р.

«Над бюджетом працювало більше 200 працівників. Його формували з врахуванням Бюджетного кодексу і всіх законодавчих документів. Всі фракції отримали проект бюджету ще на початку грудня, а 17 грудня отримали остаточний варіант, після відповідного рішення виконавчого комітету. З кожною фракцією я зустрічався особисто, також з окремими депутатами ми розглядали весь бюджет. Запитань в нікого не виникало.

Отож, при плануванні доходів бюджету Львівської міської територіальної громади на 2021 рік враховано динаміку виконання дохідної частини бюджету за 2018−2020 роки, прогнозні надходження за даними органів Державної податкової служби України, галузевих управлінь Львівської міської ради.

Відповідно обсяг доходів бюджету Львівської МТГ на 2021 рік (без урахування міжбюджетних трансфертів) обрахований в сумі 9 млрд 685,4 млн грн. У тому числі: доходи загального фонду — 8,8 млрд грн; доходи спеціального фонду — 834,4 млн грн, з них бюджету розвитку — 700 млн грн.

Базовим джерелом наповнення загального фонду міського бюджету у 2021 році залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, питома вага якого складає 61,2% до обсягу доходів загального фонду", — доповів Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики ЛМР.

Відповідно до проекту ухвали видатки бюджету Львівської МТГ у сумі 10 млрд 692 млн 249 900 грн.

На освіту заплановані видатки в сумі 4 млрд 270,0 млн грн.

Так, за рахунок цих коштів передбачається виплата заробітної плати педагогічним працівникам 127 загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій та 19 профтехучилищ в загальній сумі 1 млрд 463,4 млн грн. За рахунок коштів бюджету Львівської МТГ буде здійснюватися утримання цих закладів, а також виплата заробітної плати іншим категоріям педагогічних працівників, спеціалістам та молодшому обслуговуючому персоналу на суму 1 млрд 330,7 млн грн.

За рахунок коштів бюджету заплановані видатки на утримання 109 дитячих дошкільних закладів, 20 установ позашкільної освіти, 15 шкіл естетичного виховання та 25 інших установ освіти.

Крім того, в загальному обсязі видатків передбачено 31,7 млн грн на фінансування 12-ти програм в галузі освіти.

У рамках реформи охорони здоров’я у 2021 медичні послуги, які надаються закладами охорони здоров'я, фінансуються відповідно до Програми медичних гарантій за рахунок коштів Національної служби здоров'я України.

З бюджету Львівської МТГ передбачаються кошти в сумі 173,9 млн грн, в тому числі: на енергоносії та комунальні послуги в сумі 73,9 млн грн (з них для забезпечення утримання структурних підрозділів установ, що увійшли до складу Львівської МТГ — 0,8 млн грн) та на виконання міських програм по охороні здоров’я — 100,0 млн грн.

На поточний рік передбачаються видатки на виконання програми запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань в сумі 10,0 млн грн, міської цільової програми забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну — 8,0 млн грн, програми профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей та окремих категорій дорослого населення м. Львова — 26,5 млн грн, програми забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування окремих категорій населення м. Львова — 32,8 млн грн., програми забезпечення медичного огляду окремих категорій військовозобов'язаних мешканців Львова — 5,0 млн грн, програми забезпечення надання і розвитку паліативної та хоспісної допомоги — 4,0 млн грн та програми організації підтримки та реалізації стратегічного управління з питань громадського здоров’я — 2,5 млн грн.

На соціальний захист та соціальне забезпечення передбачаються видатки в сумі 736,1 млн грн, в тому числі на реалізацію соціальних програм у галузі сім'ї, жінок, молоді та дітей — 57,1 млн грн.

На виплату матеріальних допомог мешканцям Львівської міської територіальної громади передбачаються видатки у загальній сумі 229,8 млн грн, в тому числі на реалізацію Програми захисту інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб — 105,0 млн грн, Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, постраждалих учасників Революції Гідності та членів їх сімей, членів сімей Героїв Небесної Сотні - мешканців м. Львова — 11,7 млн грн, на виконання депутатських повноважень — 12,8 млн грн.

На надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, передбачено 1,8 млн грн.

Видатки на місцеві пільги, що надаються мешканцям м. Львова пільгових категорій на оплату житлово-комунальних послуг передбачаються в сумі 6,8 млн грн, в тому числі на звільнення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей і членів сімей загиблих під час участі в АТО, від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій незалежно від форми власності житлового фонду — 0,8 млн грн.

На надання пільг з послуг зв`язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільгового перевезення громадян) з бюджету передбачається 7,1 млн грн.

Видатки на компенсаційні виплати перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян пропонуються в сумі 310,5 млн грн:

—  компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій автотранспортом — 105,0 млн грн;

—  компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій електротранспортом — 189,2 млн грн;

—  компенсаційні виплати за пільговий проїзд учнів та студентів електротранспортом — 16,3 млн грн.

Обсяг видатків на утримання Львівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) складає 51,2 млн грн. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями плануються в сумі 48,4 млн грн з урахуванням штатної чисельності станом на 01.01.2021. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв центру з врахуванням діючих лімітів на поточний рік передбачено 0,2 млн грн. На придбання продуктових наборів одиноким непрацездатним громадянам до свят Великодня, Дня міста, Зелених свят, Дня святого Миколая, Дня людини похилого віку передбачається 1,4 млн грн, на інші поточні видатки — 1,2 млн грн.

На фінансову підтримку Центру соціальної реабілітації «Джерело» передбачено 41,0 млн грн.

На утриманняЦентру надання послуг учасникам бойових дій, Центру обліку та нічного перебування бездомних громадян, Соціального готелю та Центру соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і внутрішньо переміщених осібпередбачається 21,5 млн грн. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями становлять 16,8 млн грн. На оплату комунальних послуг і енергоносіїв вказаних установ передбачається 1,6 млн грн, харчування безхатченків, які перебувають у центрі обліку та нічного перебування бездомних громадян — 0,4 млн грн,інші поточні видатки — 2,7 млн грн.

На утримання Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Рідні» передбачається 9,0 млн грн. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями становлять 6,8 млн грн. На оплату комунальних послуг і енергоносіїв вказаних установ передбачається 1,0 млн грн, харчування дітей — 0,7 млн грн,інші поточні видатки — 0,5 млн грн.

На фінансову підтримку 3-х громадських організацій інвалідів і ветеранів передбачається 0,3 млн грн.

Обсяг видатків на соціальні програми у галузі сім'ї, жінок, молоді та дітей складає 57,1 млн грн, в тому числі на:

— утримання та забезпечення діяльності Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді - 25,3 млн грн. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями плануються в сумі 23,5 млн грн, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв центру — 0,4 млн грн, на інші поточні видатки центру — 1,4 млн грн;

— проведення соціальних програм та заходів у сфері молодіжної політики — 2,7 млн грн;

— утримання 6 установ дитячо-юнацьких молодіжних клубів за місцем проживання -27,3 млн грн.;

— заходи з оздоровлення та відпочинку пільгових категорій дітей, які здійснює управління молоді та спорту — 1,3 млн грн;

— заходи по боротьбі з безпритульністю та бездоглядністю дітей — 0,5 млн грн.

— утримання та забезпечення діяльності Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді - 25,3 млн грн. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями плануються в сумі 23,5 млн грн, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв центру — 0,4 млн грн, на інші поточні видатки центру — 1,4 млн грн;

— проведення соціальних програм та заходів у сфері молодіжної політики — 2,7 млн грн;

— утримання 6 установ дитячо-юнацьких молодіжних клубів за місцем проживання -27,3 млн грн.;

— заходи з оздоровлення та відпочинку пільгових категорій дітей, які здійснює управління молоді та спорту — 1,3 млн грн;

— заходи по боротьбі з безпритульністю та бездоглядністю дітей — 0,5 млн грн.

На культуру і мистецтво всього видатки обраховані в сумі 231,3 млн грн.

З них 127,1 млн грн планується спрямувати на утримання 33 установ культури і мистецтва, в тому числі 2 централізовані бібліотечні системи (40 філій), 8 бібліотек приєднаних територій, 4 музеї, 16 народних домів (з них 10 установ приєднаних територій), централізовану бухгалтерію установ культури та регіональні ландшафтні парки «Знесіння» і «Стрийський парк».

Крім цього, в бюджеті передбачені трансферти 11 установам, а саме на утримання 6 театрів, 2 концертних організацій, палацу культури ім. Г. Хоткевича, культурно-мистецького центру «Супутник» та «Львівського кіноцентру» в сумі 104,2 млн грн.

Видатки на заробітну плату з нарахуваннями передбачені в сумі 87,3 млн грн, на енергоносії та комунальні послуги — 7,9 млн грн, інші першочергові видатки — 15,1 млн грн.

На інші заходи в галузі культури передбачено 16,9 млн грн, в тому числі для проведення загальноміських заходів — 12,6 млн грн.

На фізичну культуру і спорт планується спрямувати 132,2 млн грн.

Зокрема у бюджеті передбачаються видатки на утримання та навчально-тренувальну роботу 16 дитячо-юнацьких спортивних шкіл в сумі 93,0 млн грн. Вказані видатки спрямовуються на заробітну плату з нарахуваннями працівникам дитячо-юнацьких спортивних шкіл в сумі 83,3 млн грн на енергоносії та комунальні послуги — 1,6 млн грн. Крім цього, плануються видатки на утримання Львівського комунального закладу «Клуб ігрових видів спорту» в сумі 14,0 млн грн, на програми та заходи з фізичної культури і спорту — 12,4 млн грн, надання фінансової підтримки громадським організаціям фізкультурно-спортивного спрямування — 2,5 млн грн, надання стипендій талановитим спортсменам та тренерам, разова грошова винагорода спортивним тренерам, які працюють з дітьми та молоддю — 6,6 млн грн, на фінансову підтримку спортивних споруд — 3,7 млн грн.

Видатки на житлово-комунальне господарство пропонуються в сумі 1 млрд 60,5 млн грн.

З вказаних видатків на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду передбачено 17,7 млн грн, які будуть спрямовані районним адміністраціям на роботи з поточного ремонту житлового фонду в сумі 17,3 млн грн, а також підтримку створення ОСББ та обстеження ліфтів — 0,4 млн грн.

Видатки на благоустрій міста в сумі 812,0 млн грн пропонується спрямувати на:

    санітарне прибирання, поточний ремонт та утримання доріг, озеленення міста — 570,4 млн грн;
    вуличне освітлення — 63,0 млн грн;
    утримання та поточний ремонт системи зовнішнього освітлення — 29,8 млн грн;
    виконання робіт ЛКП «Лев» та програму утримання майданчиків для вигулу собак — 7,0 млн грн;
    співфінансування громадських робіт — 0,8 млн грн;
    захоронення невідомих та безрідних — 0,7 млн грн;
    утримання та охорона місць поховань — 10,6 млн грн;
    утримання парків — 48,3 млн грн;
    видатки на благоустрій приєднаних територій, пов’язані з утворенням Львівської міської територіальної громади — 81,4 млн грн.

На відшкодування втрат за надані послуги з водопостачання населенню, яке проживає в зоні депресійної лійки, передбачено 25,2 млн грн та на відшкодування вартості за надані послуги з водопостачання населенню, яке проживає у зоні шкідливого впливу Грибовицького сміттєзвалища — 0,8 млн грн.

На виконання програми відшкодування додаткових витрат на вивезення твердих побутових відходів передбачається 200,0 млн грн.

Видатки на обслуговування пільгових кредитів, що надаються молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам — 1,1 млн грн. На тимчасове відселення мешканців аварійного будинку на вул. Хімічній, 2 — 0,6 млн грн.

Видатки на іншу діяльність у сфері житлово-комунального господарства в сумі 3,1 млн грн пропонується скерувати на:

    програму «Стратегія поводження з твердими побутовими відходами» — 0,2 млн грн;
    програму забезпечення, реалізації та створення умов для здійснення права безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках — 1,3 млн грн;
    облаштування новорічної ялинки перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С. Крушельницької та Культурно-освітнім центром ім. О. Довженка — 0,5 млн грн;
    виконання рішень судів — 0,3 млн грн;
    оплату послуг з видачі сертифікатів у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництва — 0,1 млн грн.;
    програму розвитку пластового руху — 0,3 млн грн;
    відшкодування притулкам втрат від утримання тварин — 0,4 млн грн.

Видатки на транспортну інфраструктуру та дорожнє господарство у 2021 році плануються в сумі 8,3 млн грн, які будуть спрямовані на виконання робіт з експлуатації та поточного ремонту світлофорних об'єктів, оплату електроенергії світлофорів та послуги з обстеження технічного стану шляхопроводів.

Видатки на засоби масової інформації плануються в сумі 0,6 млн грн на підтримку україномовного книговидання.

На заходи із землеустрою передбачено 1,8 млн грн на виготовлення документації з експертно-грошової оцінки земельних ділянок під приватизованими об'єктами нерухомості, виготовлення проектів землеустрою, проведення інвентаризації земель.

На проектування, реставрацію та охорону пам'яток архітектури передбачено 2,7 млн грн.

Видатки на програми і заходи, пов’язані з економічною діяльністю плануються в сумі 41,9 млн грн.

Видатки на функціонування органів управління обчислені на затверджену чисельність працівників виконавчих органів Львівської міської ради виходячи з чинних умов оплати праці, з урахуванням потреби у видатках для оплати за енергоносії та послуги з утримання апарату управління, і становлять 700,5 млн грн. Крім того, враховано потребу у видатках у зв`язку з утворенням Львівської міської територіальної громади в сумі 58,6 млн грн.

Для надання пільгових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (придбання житла) із загального фонду передбачено 16,5 млн грн. Крім цього, за рахунок повернення раніше наданих кредитів у спеціальному фонді передбачено надання кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (придбання житла) в сумі 2,3 млн грн.

Резервний фонд бюджету Львівської МТГ встановлений в сумі 70,0 млн. грн.

Витрати бюджету Львівської МТГ на 2021 рік з погашення та обслуговування місцевого боргу заплановано відповідно до:

— графіків платежів за вже існуючим міським боргом на момент складання проекту бюджету на 2021 рік;

— прогнозних відсоткових ставок та курсів валют;

— прогнозу обсягів витрат на управління місцевим боргом.

Видатки на обслуговування внутрішнього боргу, що мають бути здійснені у 2021 році за рахунок коштів загального фонду бюджету, плануються в сумі 169,5 млн грн, у тому числі на сплату відсоткового доходу по випуску облігацій в загальній сумі 169,4 млн грн (серій G та H, які випущені у 2018 році, серії І, яка випущена у 2019 році, серій J, K, L, які випущені у 2020 році) та 0,1 млн грн на оплату послуг андеррайтеру з розміщення, обігу та погашення облігацій.

Витрати бюджету Львівської МТГ на 2021 рік з погашення та обслуговування вже існуючого гарантованого містом боргу передбачені в розділах «Надання кредитів» та «Повернення кредитів», у формі надання позик/кредитів комунальним підприємствам з бюджету на виконання гарантійних зобов’язань за міжнародними кредитними угодами в сумі 5,7 млн грн. Ці позики передбачені на підтримку реалізації проектів розвитку інфраструктури міста і будуть надаватися комунальним підприємствам в разі виникнення ризиків невиконання умов і термінів передбачених міжнародними кредитними угодами.

Також у спеціальному фонді міського бюджету передбачені видатки бюджету розвитку в сумі 2057,6 млн грн, видатки фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 3,0 млн грн. та видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ в сумі 131,4 млн. грн.

Однак ухвалу проголосували за основу з врахуванням пропозицій депутатської комісія фінансів та планування бюджету. Зокрема, що фінансування по багатьох програмах освіти, культури і мистецтва та фізичної культури залишили в розмірі 100 тис грн.

Керівники департаментів та управлінь зазначали, що цих коштів на повноцінну реалізацію програм не достатньо. Втім депутати запевнили, що у січні після детального ознайомлення з програмами кошти на їх реалізацію будуть додані у бюджеті міста.

«Для мене достатньо гарантій всіх голів комісій, що ми рішення по усіх програмах у січні фіналізуємо, і до кінця січня вийдемо на рішення по усіх програмах. Якщо ми прийняли рішення, що у січні наповнимо всі програми, то я переконаний, що ні у кого не підніметься рука щось забрати по програмах чи у педагогів, чи у спортсменів. Виконком усі рішення приймає за погодженням із бюджетною комісією», — відзначив мер Львова Андрій Садовий.

Також сесія обмежила виконавчий комітет у можливості здійснювати перерозподіл видатків, що веде до збільшення затверджених бюджетних призначень головних розпорядників коштів бюджету у межах загального та спеціального фондів, окрім власних надходжень бюджетних установ, на загальну суму, що не перевищує 150 тис грн для Львова та 500 тис грн для населених пунктів МТГ.

Додатково передбачено видатки на Програму податкової культури.

«90% наповнення бюджету — це кошти від наших мешканців. Але ми розуміємо, що є резерви, є багато речей, які мала б робити фіскальна служба. Я підтримую пропозицію, щоб ми підсилили департамент фінансової політики і створили підрозділ, який буде аналізувати і спільно з податковою буде працювати над надходженнями до бюджету.

Реверсна дотація — 700 млн грн — це кошти, які у нас буде забирати держава. Це не є чесно. Нам треба взяти хороших спеціалістів, які б займались наповненням бюджету. Нам треба на 100% виконати бюджет міста.

Отож, ми всі програми підтримуємо, а гроші в повному об'ємі будемо виділяти після ознайомлення колег-депутатів з усім спектром проблематики. Важливо, що ми нормально ввійшли в наступний рік. Для цього приймається бюджет міста — загальний фонд. Сюди входять заробітна плата в освіті, медицині, соціальному захисті. Обслуговування міста зупинити не можна. Мешканці Львова повинні отримувати сервіс і 31 грудня, і 1 січня. Соціальні нарахування мають виплачуватись, ЦНАПи мають працювати, працівники, які обслуговують місто, мають виходити на роботу і мати гарантію, що отримають за це кошти. Ця річ має бути проголосована однозначно. Бюджет розвитку, який ми будемо розглядати десь в кінці січня-лютому, буде прийматися із ще більшим батлом, адже там іде мова про пріоритетність: яка сфера у Львові буде пріоритетною в році, куди більше коштів має піти", — додав Андрій Садовий.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів