Львівська облрада у квітні з’ясує, як розтанули сніг і кошти на його прибирання у Дрогобицькому районі

19:52 16 квітня 2018 р.

  • 0
  • 912


Відео: Львівський прес-клуб

Завтра Львівська обласна рада розгляне питання про утримання автомобільних доріг в області в зимовий період. Про це сьогодні, 16 квітня, під час прес-конференції на тему «Примусова децентралізація і призначення генеральних директорів медзакладів: яке рішення буде вдалим для громади області?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Тетяна Письменна.

- На дворі – квітень. А ми тільки зараз будемо розглядати питання щодо утримання доріг взимку. Чи є логічно заслухати у квітні питання прибирання снігу? Адже немає вже можливості перевірити, - каже депутатка і зауважує, що акти щодо прибирання снігу на дорогах Дрогобицького району підписані, але є свідчення її колег, які їздили цими дорогами і наслідків прибирання не бачили. 

Також у Тетяни Письменної є запитання щодо створення об’єднаних територіальних громад. Депутатка не може зрозуміти опору Львівської обладміністрації щодо створення невеликих територіальних громад у Дрогобицькому районі.

- За законодавством громадяни можуть створити громаду і доєднатися до іншої. А ось закону про роз’єднання громади – немає. І якщо люди хочуть створити дві невеликі громади – хай створюють. Натомість ми створюємо Дрогобицьку територіальну громаду, в яку входитиме 114 тисяч населення. Це буде архівелика громада. Середня громада у Львівській області має до 10 тисяч населення, - каже Тетяна Письменна. Вона вважає, що обласна влада не чує громаду.

Її слова підтверджує і депутат фракції «Самопоміч» у Дрогобицькій районній раді Володимир Якимів.

- Є рішення Дрогобицької районної ради щодо створення дев’яти територіальних громад. Натомість обласна адміністрація бачить створення тільки чотирьох, - каже Володимир Якимів.  

За його словами, місцева громада хоче об’єднатися у Рихтицьку територіальну громаду.

- Ми з середини 2016 року регулярно відвідуємо депутатські комісії. Але нас – не чують! – запевняє Володимир Якимів.

Заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Роман Кізима нагадав, що Закон України має назву «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

- Тут ключове слово – добровільне. Цей закон ще ніхто не скасував. Тому основа – це рішення місцевих рад. Натомість з 2015 року в Сокальському районі більшість мешканців хочуть створити Соснівсько-Сілецьку громаду. А влада хоче створити велику Червоноградську територіальну громаду, - говорить Роман Кізима.

Коментарі(0)

До теми

09:15 21 липня 2018 р.

Національний банк зміцнив гривню

НБУ зафіксував офіційний курс гривні на рівні до 26,446104 за долар (у п’ятницю – 2647.2433) та 30,862603 – за євро (у п’ятницю – 30,676255).

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 330

17:00 20 липня 2018 р.

Львівщина долучилась до розробки Національного плану дій щодо зайнятості молоді

У четвер, 19 липня, в київському «IQ»-бізнес-центрі відбувся Всеукраїнський форум «Національний план дій щодо зайнятості молоді 2030: думка регіонів», участь у якому взяла молодь з усіх регіонів України, а зокрема – Львівщини.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 351