Львівська облрада у квітні з’ясує, як розтанули сніг і кошти на його прибирання у Дрогобицькому районі

19:52 16 квітня 2018 р.

Завтра Львівська обласна рада розгляне питання про утримання автомобільних доріг в області в зимовий період. Про це сьогодні, 16 квітня, під час прес-конференції на тему «Примусова децентралізація і призначення генеральних директорів медзакладів: яке рішення буде вдалим для громади області?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Тетяна Письменна.

- На дворі – квітень. А ми тільки зараз будемо розглядати питання щодо утримання доріг взимку. Чи є логічно заслухати у квітні питання прибирання снігу? Адже немає вже можливості перевірити, - каже депутатка і зауважує, що акти щодо прибирання снігу на дорогах Дрогобицького району підписані, але є свідчення її колег, які їздили цими дорогами і наслідків прибирання не бачили. 

Також у Тетяни Письменної є запитання щодо створення об’єднаних територіальних громад. Депутатка не може зрозуміти опору Львівської обладміністрації щодо створення невеликих територіальних громад у Дрогобицькому районі.

- За законодавством громадяни можуть створити громаду і доєднатися до іншої. А ось закону про роз’єднання громади – немає. І якщо люди хочуть створити дві невеликі громади – хай створюють. Натомість ми створюємо Дрогобицьку територіальну громаду, в яку входитиме 114 тисяч населення. Це буде архівелика громада. Середня громада у Львівській області має до 10 тисяч населення, - каже Тетяна Письменна. Вона вважає, що обласна влада не чує громаду.

Її слова підтверджує і депутат фракції «Самопоміч» у Дрогобицькій районній раді Володимир Якимів.

- Є рішення Дрогобицької районної ради щодо створення дев’яти територіальних громад. Натомість обласна адміністрація бачить створення тільки чотирьох, - каже Володимир Якимів.  

За його словами, місцева громада хоче об’єднатися у Рихтицьку територіальну громаду.

- Ми з середини 2016 року регулярно відвідуємо депутатські комісії. Але нас – не чують! – запевняє Володимир Якимів.

Заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Роман Кізима нагадав, що Закон України має назву «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

- Тут ключове слово – добровільне. Цей закон ще ніхто не скасував. Тому основа – це рішення місцевих рад. Натомість з 2015 року в Сокальському районі більшість мешканців хочуть створити Соснівсько-Сілецьку громаду. А влада хоче створити велику Червоноградську територіальну громаду, - говорить Роман Кізима.


Відео: Львівський прес-клуб

До теми

22:44 23 жовтня 2021 р.

В Україні будують нові сховища для боєприпасів за досвідом НАТО (відео)

Для недопущення надзвичайних ситуацій на арсеналах Збройних Сил України керівництво Міністерства оборони України ініціювало низку заходів щодо проведення реконструкцій окремих баз і складів зберігання боєприпасів з будівництвом на них спеціальних сучасних захищених сховищ.

Рубрика: Економіка

15:19 23 жовтня 2021 р.

Шкільні автобуси і меблі, Перший Західний, пасовища: куди ще пішли 206 млн грн бюджетних грошей

Упродовж цього тижня з обласного бюджету профінансували 206 млн грн, з яких 58,2 млн грн спрямували на поточне утримання бюджетних установ обласного підпорядкування.

Рубрика: Економіка

11:11 22 жовтня 2021 р.

У межах Великого будівництва триває реконструкція дитячого садка Жовківської громади

У селі В’язова Жовківської територіальної громади, що на Львівщині, триває реконструкція приміщення дошкільного навчального закладу по вул. Л. Українки, 26. Роботи проводять в межах програми Президента України «Велике будівництво».

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу